Companie
Detalii identificare
Nume firmăATM RENT CONSTRUCT S.R.L.
Cod unic de înregistrare41740227 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2019003894123
EUIDROONRC.J2019003894123
Data înființării08.10.2019 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaAnina nr. 15, Cluj-Napoca, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
354.824
Profit (Lei)
49.422
Număr angajați
3
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 354.824 | 49.422 | 4.119 | 15.474 | 0 | 67.570 | 52.096 | 3 |
| 2024 | 168.973 | 1.726 | 144 | 9.096 | 0 | 11.770 | 2.674 | 1 |
| 2023 | 205.427 | 9.124 | 760 | 33.250 | 0 | 43.322 | 10.072 | 2 |
| 2022 | 160.084 | 0 | 0 | 20.276 | 331 | 20.893 | 948 | 3 |
| 2021 | 84.254 | 0 | 0 | 5.683 | 1.658 | 31.806 | 27.781 | 2 |
| 2020 | 114.179 | 30.382 | 2.532 | 4.520 | 2.985 | 44.255 | 42.720 | 2 |
| 2019 | 47.420 | 12.138 | 1.012 | 15.607 | 0 | 27.945 | 12.338 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
13.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
94.87%
Lichiditate curentă
4.37
Viteza rotație active
5.25
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
13.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
94.87%
Profit net per salariat
16.474 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 13.93% | 1.02% | 4.44% | 0% | 0% | 26.61% | 25.6% |
| Marjă profit brut | 15.55% | 2.03% | 5.54% | 0% | 0% | 27.61% | 26.6% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 94.87% | 64.55% | 90.59% | 0% | 0% | 71.12% | 98.38% |
| Profit net per salariat | 16.474 Lei | 1.726 Lei | 4.562 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 15.191 Lei | 4.046 Lei |
Viteza rotație active
5.25
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
5.86 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 5.25 | 14.36 | 4.74 | 7.54 | 2.52 | 2.42 | 1.7 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 205427 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 5.86 zile | 10.44 zile | 72.48 zile | 38.77 zile | 33.54 zile | 3.2 zile | 16.93 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 118.275 Lei | 168.973 Lei | 102.714 Lei | 53.361 Lei | 42.127 Lei | 57.090 Lei | 15.807 Lei |
Lichiditate curentă
4.37
Lichiditate imediată
4.37
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.37 | 1.29 | 1.3 | 1.03 | 5.6 | 9.79 | 1.79 |
| Lichiditate imediată | 4.37 | 1.29 | 1.3 | 1.03 | 5.6 | 9.79 | 1.79 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 1.56% | 4.95% | 6.32% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 98.44% | 95.05% | 93.68% | 100% |
©Firme.ro