Companie
Detalii identificare
Nume firmăLUC&MAR PROD INTERN S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 41758496 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ52/1105/2019
EUIDROONRC.J52/1105/2019
Data înființării14.10.2019 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1061
Această clasă include:
-activităţi de morărit: producerea de făină, tărâţe, pudră sau pelete din grâu, secară, ovăz, porumb şi alte cereale -activităţi de măcinare a orezului: producerea de orez decorticat, măcinat, neted, glasat, semi-fiert sau convertit; producţia de făină din orez -activităţi de măcinare a legumelor pentru obţinerea de făină sau pulbere din legume uscate, din rădăcini sau tuberculi, sau din nuci comestibile -fabricarea produselor din cereale pentru micul dejun -fabricarea amestecurilor de făină şi făină mixtă preparată şi a aluaturilor pentru pâine, prăjituri, biscuiţi sau cozonac Această clasă exclude: -fabricarea făinii şi a pudrei de cartofi,
1031 -măcinarea umedă a porumbului,
1062
-activităţi de morărit: producerea de făină, tărâţe, pudră sau pelete din grâu, secară, ovăz, porumb şi alte cereale -activităţi de măcinare a orezului: producerea de orez decorticat, măcinat, neted, glasat, semi-fiert sau convertit; producţia de făină din orez -activităţi de măcinare a legumelor pentru obţinerea de făină sau pulbere din legume uscate, din rădăcini sau tuberculi, sau din nuci comestibile -fabricarea produselor din cereale pentru micul dejun -fabricarea amestecurilor de făină şi făină mixtă preparată şi a aluaturilor pentru pâine, prăjituri, biscuiţi sau cozonac Această clasă exclude: -fabricarea făinii şi a pudrei de cartofi,
1031 -măcinarea umedă a porumbului,
1062
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea produselor de morarit
Informații de contact
AdresaPrincipala nr. 21, Herăşti, Giurgiu
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
985.992
Profit (Lei)
-13.787
Număr angajați
2
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 985.992 | -13.787 | -1.149 | 363.830 | 0 | 721.930 | 358.100 | 2 |
| 2023 | 2.471.515 | 305.244 | 25.437 | 972.805 | 0 | 1.344.693 | 371.888 | 3 |
| 2022 | 733.464 | 49.682 | 4.140 | 651.985 | 0 | 718.629 | 66.644 | 15 |
| 2021 | 466.098 | 54.385 | 4.532 | 578.967 | 0 | 638.035 | 59.068 | 28 |
| 2020 | 191.432 | 6.324 | 527 | 259.356 | 0 | 264.039 | 4.683 | 24 |
| 2019 | 90.000 | 40.659 | 3.388 | 50.768 | 0 | 91.627 | 40.859 | 11 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-1.4%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-3.85%
Lichiditate curentă
1.98
Viteza rotație active
1.37
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-1.4%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-3.85%
Profit net per salariat
-6.894 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -1.4% | 12.35% | 6.77% | 11.67% | 3.3% | 45.18% |
| Marjă profit brut | 1.6% | 13.15% | 7.58% | 12.65% | 4.98% | 46.18% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -3.85% | 82.08% | 74.55% | 92.07% | 100% | 99.51% |
| Profit net per salariat | -6.894 Lei | 101.748 Lei | 3.312 Lei | 1.942 Lei | 264 Lei | 3.696 Lei |
Viteza rotație active
1.37
Viteza rotație stocuri
2.37
Durata medie încasare creanțe
99.37 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.37 | 1.84 | 1.02 | 0.73 | 0.73 | 0.98 |
| Viteza rotație stocuri | 2.37 | 4.73 | 1.78 | 0.9 | 17.25 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 99.37 zile | 83.84 zile | 147.31 zile | 89.05 zile | 480.92 zile | 368.01 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 492.996 Lei | 823.838 Lei | 48.898 Lei | 16.646 Lei | 7.976 Lei | 8.182 Lei |
Lichiditate curentă
1.98
Lichiditate imediată
0.84
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.98 | 1.38 | 1.1 | 1.1 | 1.02 | 1.8 |
| Lichiditate imediată | 0.84 | 0.85 | 0.47 | 0.2 | 0.98 | 1.8 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro