Companie
Detalii identificare
Nume firmăSHAZ PRODUCTION S.R.L.
Cod unic de înregistrare41820288 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ23/4413/2021
EUIDROONRC.J23/4413/2021
Data înființării28.10.2019 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5911
Această clasă include:
-activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune (seriale de televiziune, documentare, etc.) sau reclame de televiziune.
Această clasă include de asemenea:
-activităţile arhivelor de filme, etc. Această clasă exclude: -copierea de filme (cu excepţia reproducerii filmelor cinematografice pentru distribuţia în cinematografe) precum şi reproducerea benzilor magnetice audio şi video, CD-uri sau DVD-uri după original,
1820 -comerţ cu ridicata a benzilor video, CD-urilor şi DVD-urilor înregistrate,
4643 -comerţ cu ridicata a benzilor video şi a CD-urilor neînregistrate,
4652 -comerţ cu amănuntul de benzi video, CD-uri, DVD-uri,
4763 -activităţi de post producţie,
5912 -înregistrări audio şi înregistrarea pe bandă a cărţilor
5920 -activităţi de difuzare de programe de televiziune,
602 -crearea unui program complet al unui canal de televiziune,
602 -prelucrarea filmelor, alta decât pentru industria cinematografică,
7420 -activităţi ale agenţiilor sau agenţilor pentru personalul din domeniul artistic sau teatral,
7490 -închirierea casetelor video, DVD-urilor, publicului general,
7722 -captarea în circuit închis, în timp real a transmisiilor televizate in direct, şedinţelor, conferinţelor, etc.,
8299 -activităţi independente (pe cont propriu) ale actorilor, realizatorilor de desene animate, regizorilor, consultanţilor şi a altor specialişti din domeniu,
900
-activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune (seriale de televiziune, documentare, etc.) sau reclame de televiziune.
Această clasă include de asemenea:
-activităţile arhivelor de filme, etc. Această clasă exclude: -copierea de filme (cu excepţia reproducerii filmelor cinematografice pentru distribuţia în cinematografe) precum şi reproducerea benzilor magnetice audio şi video, CD-uri sau DVD-uri după original,
1820 -comerţ cu ridicata a benzilor video, CD-urilor şi DVD-urilor înregistrate,
4643 -comerţ cu ridicata a benzilor video şi a CD-urilor neînregistrate,
4652 -comerţ cu amănuntul de benzi video, CD-uri, DVD-uri,
4763 -activităţi de post producţie,
5912 -înregistrări audio şi înregistrarea pe bandă a cărţilor
5920 -activităţi de difuzare de programe de televiziune,
602 -crearea unui program complet al unui canal de televiziune,
602 -prelucrarea filmelor, alta decât pentru industria cinematografică,
7420 -activităţi ale agenţiilor sau agenţilor pentru personalul din domeniul artistic sau teatral,
7490 -închirierea casetelor video, DVD-urilor, publicului general,
7722 -captarea în circuit închis, în timp real a transmisiilor televizate in direct, şedinţelor, conferinţelor, etc.,
8299 -activităţi independente (pe cont propriu) ale actorilor, realizatorilor de desene animate, regizorilor, consultanţilor şi a altor specialişti din domeniu,
900
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de productie cinematografica, video si de programe de televiziune; inregistrari audio si activitati de editare muzicala
Obiect activitateActivitati de productie cinematografica, video si de programe de televiziune
Informații de contact
AdresaMioriţa nr. 210-8, Berceni, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
236.476
Profit (Lei)
159.578
Număr angajați
0
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 236.476 | 159.578 | 13.298 | 17.522 | 14.114 | 163.226 | 159.818 | 0 |
| 2024 | 82.634 | 67.429 | 5.619 | 914 | 0 | 211.243 | 210.329 | 0 |
| 2023 | 8.960 | 2.492 | 208 | 672 | 160 | 312.163 | 311.651 | 0 |
| 2022 | 296.658 | 217.185 | 18.099 | 856 | 3.887 | 418.890 | 421.921 | 0 |
| 2021 | 108.476 | 93.183 | 7.765 | 4.653 | 8.939 | 274.132 | 278.418 | 0 |
| 2020 | 277.745 | 177.804 | 14.817 | 2.990 | 12.986 | 269.972 | 279.968 | 0 |
| 2019 | 115.648 | 101.964 | 8.497 | 9.950 | 9.896 | 102.218 | 102.164 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
67.48%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.85%
Lichiditate curentă
9.32
Viteza rotație active
1.33
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
67.48%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.85%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 67.48% | 81.6% | 27.81% | 73.21% | 85.9% | 64.02% | 88.17% |
| Marjă profit brut | 80.03% | 96.77% | 34.07% | 75.85% | 88.9% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.85% | 32.06% | 0.8% | 51.48% | 33.47% | 63.51% | 99.8% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.33
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
133.98 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.33 | 0.39 | 0.03 | 0.7 | 0.38 | 0.98 | 1.03 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 133.98 zile | 711.07 zile | 11002.14 zile | 434.09 zile | 448.04 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
9.32
Lichiditate imediată
9.32
Pondere active imobilizate
7.96%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 9.32 | 231.12 | 464.53 | 489.36 | 58.92 | 90.29 | 10.27 |
| Lichiditate imediată | 9.32 | 231.12 | 464.53 | 489.36 | 58.92 | 90.29 | 10.27 |
| Pondere active imobilizate | 7.96% | 0% | 0.05% | 0.92% | 3.16% | 4.59% | 8.83% |
| Pondere active circulante | 92.04% | 100% | 99.95% | 99.08% | 96.84% | 95.41% | 91.17% |
©Firme.ro