Companie
Detalii identificare
Nume firmăALKALINA BLUE S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 41938888 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2019003822135
EUIDROONRC.J2019003822135
Data înființării22.11.2019 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4619
Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata în nume propriu,
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateIntermedieri in comertul cu produse diverse
Informații de contact
AdresaTomis nr. 114, Loc. Constanţa | Municipiul Constanţa, Constanţa
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
189.726
Profit (Lei)
-71.319
Număr angajați
1
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 189.726 | -71.319 | -5.943 | 40.520 | 97.978 | 51.458 | 108.916 | 1 |
| 2023 | 223.842 | 14.906 | 1.242 | 10.713 | 95.300 | 140.017 | 224.604 | 1 |
| 2022 | 191.385 | 119.169 | 9.931 | 507 | 100.465 | 109.740 | 209.698 | 1 |
| 2021 | 252.947 | 208.913 | 17.409 | 4.038 | 98.873 | 150.044 | 244.879 | 0 |
| 2020 | 64.568 | 35.771 | 2.981 | 34.215 | 47.593 | 22.588 | 35.966 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-37.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-65.48%
Lichiditate curentă
1.27
Viteza rotație active
1.27
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-37.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-65.48%
Profit net per salariat
-71.319 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -37.59% | 6.66% | 62.27% | 82.59% | 55.4% |
| Marjă profit brut | 0% | 7.57% | 64.42% | 85.68% | 58.4% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -65.48% | 6.64% | 56.83% | 85.31% | 99.46% |
| Profit net per salariat | -71.319 Lei | 14.906 Lei | 119.169 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.27
Viteza rotație stocuri
10.4
Durata medie încasare creanțe
52.63 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.27 | 0.95 | 0.91 | 1.02 | 0.92 |
| Viteza rotație stocuri | 10.4 | 24.74 | 42.24 | 40.07 | 20.15 |
| Durata medie încasare creanțe | 52.63 zile | 70.64 zile | 51.7 zile | 50.78 zile | 7.41 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 189.726 Lei | 223.842 Lei | 191.385 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.27
Lichiditate imediată
0.82
Pondere active imobilizate
65.57%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.27 | 13.07 | 216.45 | 37.16 | 0.66 |
| Lichiditate imediată | 0.82 | 12.23 | 207.51 | 35.59 | 0.57 |
| Pondere active imobilizate | 65.57% | 40.5% | 47.79% | 39.72% | 67.81% |
| Pondere active circulante | 34.43% | 59.5% | 52.21% | 60.28% | 32.19% |
©Firme.ro