Companie
Detalii identificare
Nume firmăHGR TRANSPORT LOGISTIC S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 42002236 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ3/2863/2019
EUIDROONRC.J3/2863/2019
Data înființării09.12.2019 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
AdresaG-Ral Gheorghe Magheru nr. 14C, Piteşti, Argeş
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
267.584
Profit (Lei)
17.644
Număr angajați
1
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 267.584 | 17.644 | 1.470 | 108.306 | 812 | 326.173 | 218.679 | 1 |
| 2023 | 289.129 | 26.838 | 2.237 | 104.799 | 14.467 | 291.367 | 201.035 | 1 |
| 2022 | 422.831 | 97.603 | 8.134 | 123.799 | 39.843 | 258.153 | 174.197 | 1 |
| 2021 | 246.909 | 25.876 | 2.156 | 198.287 | 65.219 | 209.662 | 76.594 | 1 |
| 2020 | 134.078 | 51.473 | 4.289 | 127.256 | 50.791 | 127.183 | 50.718 | 1 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 3.000 | 610 | 1.635 | -755 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
6.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.07%
Lichiditate curentă
3.01
Viteza rotație active
0.82
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
6.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.07%
Profit net per salariat
17.644 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 6.59% | 9.28% | 23.08% | 10.48% | 38.39% | 0% |
| Marjă profit brut | 7.46% | 10.28% | 23.62% | 10.94% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 8.07% | 13.35% | 56.03% | 33.78% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 17.644 Lei | 26.838 Lei | 97.603 Lei | 25.876 Lei | 51.473 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.82
Viteza rotație stocuri
13.99
Durata medie încasare creanțe
402.87 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.82 | 0.95 | 1.42 | 0.9 | 0.75 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 13.99 | 15.11 | 22.1 | 3.09 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 402.87 zile | 26.4 zile | 29.93 zile | 39.76 zile | 0 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 267.584 Lei | 289.129 Lei | 422.831 Lei | 246.909 Lei | 134.078 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
3.01
Lichiditate imediată
2.83
Pondere active imobilizate
0.25%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.01 | 2.78 | 2.09 | 1.06 | 1 | 0.55 |
| Lichiditate imediată | 2.83 | 2.6 | 1.93 | 0.65 | 1 | 0.55 |
| Pondere active imobilizate | 0.25% | 4.73% | 13.37% | 23.73% | 28.54% | 27.17% |
| Pondere active circulante | 99.75% | 95.27% | 86.63% | 76.27% | 71.46% | 72.83% |
©Firme.ro