Companie
Detalii identificare
Nume firmăRXC OMNICRAFT S.R.L.
Cod unic de înregistrare42041120 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ26/2233/2019
EUIDROONRC.J26/2233/2019
Data înființării19.12.2019 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1814
Această clasă include:
-lucrări de legătorie, probe de tipar şi servicii de post tipărire ca servicii conexe ale activităţii de tipărire, ca de exemplu lucrări de legătorie şi finisare a cărţilor, broşurilor, revistelor, cataloagelor, etc. prin: pliere, tăiere, ajustare, asamblare, tighelire, coasere, lipire, tăiere şi aranjare a paginilor, încleiere, colaţionare, însăilare, aurire, legare în spirală şi legare cu fire de material plastic -lucrări de legătorie şi finisare a hârtiei tipărite sau a cartonului tipărit prin pliere, gofrare, perforare, ştanţare, profilare, încleiere, laminare -servicii de finisare pentru CD-ROM-uri -servicii de personalizare a articolelor de corespondenţă cum ar fi: personalizare, pregătirea plicurilor -alte activităţi de finisare ca de exemplu: poansonare, gravare sau marcare, copiere în alfabetul Brille
-lucrări de legătorie, probe de tipar şi servicii de post tipărire ca servicii conexe ale activităţii de tipărire, ca de exemplu lucrări de legătorie şi finisare a cărţilor, broşurilor, revistelor, cataloagelor, etc. prin: pliere, tăiere, ajustare, asamblare, tighelire, coasere, lipire, tăiere şi aranjare a paginilor, încleiere, colaţionare, însăilare, aurire, legare în spirală şi legare cu fire de material plastic -lucrări de legătorie şi finisare a hârtiei tipărite sau a cartonului tipărit prin pliere, gofrare, perforare, ştanţare, profilare, încleiere, laminare -servicii de finisare pentru CD-ROM-uri -servicii de personalizare a articolelor de corespondenţă cum ar fi: personalizare, pregătirea plicurilor -alte activităţi de finisare ca de exemplu: poansonare, gravare sau marcare, copiere în alfabetul Brille
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorTiparire si reproducerea pe suporti a inregistrarilor
Obiect activitateLegatorie si servicii conexe
Informații de contact
AdresaGarofiţei nr. 11, Sîngeorgiu De Mureş, Mureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
197.273
Profit (Lei)
5.710
Număr angajați
1
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 197.273 | 5.710 | 476 | 177.931 | 178.261 | 85.901 | 86.231 | 1 |
| 2024 | 252.668 | -77.294 | -6.441 | 233.085 | 244.814 | 85.459 | 97.188 | 1 |
| 2023 | 256.445 | 18.780 | 1.565 | 305.932 | 347.326 | 100.360 | 195.134 | 1 |
| 2022 | 287.540 | 173.443 | 14.454 | 30.851 | 78.669 | 174.612 | 222.430 | 1 |
| 2021 | 206.881 | 156.179 | 13.015 | 54.858 | 64.883 | 217.908 | 227.933 | 0 |
| 2020 | 105.815 | 71.514 | 5.960 | 2.484 | 250 | 73.948 | 71.714 | 0 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 250 | 250 | 200 | 200 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
2.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.62%
Lichiditate curentă
0.48
Viteza rotație active
0.75
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
2.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.62%
Profit net per salariat
5.710 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 2.89% | -30.59% | 7.32% | 60.32% | 75.49% | 67.58% | 0% |
| Marjă profit brut | 3.88% | 0% | 8.25% | 63.06% | 78.49% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 6.62% | -79.53% | 9.62% | 77.98% | 68.52% | 99.72% | 0% |
| Profit net per salariat | 5.710 Lei | -77.294 Lei | 18.780 Lei | 173.443 Lei | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.75
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
100.6 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.75 | 0.77 | 0.57 | 1.14 | 0.73 | 1.43 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 641.11 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 100.6 zile | 85.45 zile | 57.92 zile | 145.62 zile | 215.46 zile | 0 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 197.273 Lei | 252.668 Lei | 256.445 Lei | 287.540 Lei | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.48
Lichiditate imediată
0.48
Pondere active imobilizate
67.48%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.48 | 0.37 | 0.33 | 5.66 | 3.97 | 29.77 | 0.8 |
| Lichiditate imediată | 0.48 | 0.37 | 0.33 | 5.66 | 3.97 | 29.77 | 0.8 |
| Pondere active imobilizate | 67.48% | 74.12% | 77.58% | 31.06% | 22.94% | 0.34% | 55.56% |
| Pondere active circulante | 32.52% | 25.88% | 22.42% | 68.94% | 77.06% | 99.66% | 44.44% |
©Firme.ro