Companie
Detalii identificare
Nume firmăDANEXIA TOP MARKET S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 42052110 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ3/2934/2019
EUIDROONRC.J3/2934/2019
Data înființării20.12.2019 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1013
Această clasă include:
-producţia de carne uscată, sărată sau afumată -fabricarea preparatelor din carne: -cârnaţi, salam, pateu, şuncă fiartă, etc. Această clasă exclude: -fabricarea de preparate refrigerate si a mâncărurilor din carne de pasăre,
1085 -fabricarea supelor conţinând carne,
1089 -comerţul cu ridicata al cărnii şi al produselor din carne ,
4632 -ambalarea cărnii,
8292
-producţia de carne uscată, sărată sau afumată -fabricarea preparatelor din carne: -cârnaţi, salam, pateu, şuncă fiartă, etc. Această clasă exclude: -fabricarea de preparate refrigerate si a mâncărurilor din carne de pasăre,
1085 -fabricarea supelor conţinând carne,
1089 -comerţul cu ridicata al cărnii şi al produselor din carne ,
4632 -ambalarea cărnii,
8292
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasare)
Informații de contact
AdresaTigveni, Argeş
Telefon
Social Media
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
4.002.626
Profit (Lei)
-1.586.977
Număr angajați
8
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 4.002.626 | -1.586.977 | -132.248 | 3.980.743 | 1.241.985 | 1.616.800 | -1.121.958 | 8 |
| 2023 | 6.052.091 | 207.857 | 17.321 | 3.208.040 | 1.599.974 | 2.072.020 | 463.954 | 10 |
| 2022 | 6.816.083 | 263.487 | 21.957 | 2.802.099 | 1.309.463 | 2.144.973 | 656.097 | 25 |
| 2021 | 6.847.916 | 190.048 | 15.837 | 1.508.090 | 368.146 | 1.478.994 | 342.810 | 32 |
| 2020 | 3.923.751 | 152.772 | 12.731 | 593.689 | 185.068 | 560.983 | 152.762 | 12 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-39.65%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.41
Viteza rotație active
1.4
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-39.65%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-198.372 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -39.65% | 3.43% | 3.87% | 2.78% | 3.89% |
| Marjă profit brut | 0% | 4.07% | 4.65% | 3.38% | 4.85% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 44.8% | 40.16% | 55.44% | 100% |
| Profit net per salariat | -198.372 Lei | 20.786 Lei | 10.539 Lei | 5.939 Lei | 12.731 Lei |
Viteza rotație active
1.4
Viteza rotație stocuri
43.66
Durata medie încasare creanțe
136.78 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.4 | 1.65 | 1.97 | 3.71 | 5.26 |
| Viteza rotație stocuri | 43.66 | 6.59 | 5.64 | 6.98 | 17.75 |
| Durata medie încasare creanțe | 136.78 zile | 63.09 zile | 21.2 zile | 16.3 zile | 20.28 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 500.328 Lei | 605.209 Lei | 272.643 Lei | 213.997 Lei | 326.979 Lei |
Lichiditate curentă
0.41
Lichiditate imediată
0.38
Pondere active imobilizate
43.44%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.41 | 0.65 | 0.77 | 0.98 | 0.94 |
| Lichiditate imediată | 0.38 | 0.36 | 0.33 | 0.33 | 0.57 |
| Pondere active imobilizate | 43.44% | 43.57% | 37.91% | 19.93% | 24.81% |
| Pondere active circulante | 56.56% | 56.43% | 62.09% | 80.07% | 75.19% |
©Firme.ro
