Companie
Detalii identificare
Nume firmăPEPINIERA ŞOŞA GARDEN S.R.L.
Cod unic de înregistrare42059585 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1/1915/2019
EUIDROONRC.J1/1915/2019
Data înființării24.12.2019 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
130
Această clasă include producţia tuturor materialelor vegetative pentru înmulţirea plantelor, inclusiv butaşi, lăstari, răsaduri şi puieţi pentru înmulţirea directă sau pentru a crea un stoc de altoire, în care se altoieşte butaşul selecţionat, pentru plantare în vederea producţiei. Această clasă include:
-creşterea materialului săditor -creşterea plantelor ornamentale, inclusiv gazon pentru transplantare -creşterea plantelor pentru bulbi, tuberculi şi rădăcini; butaşi şi lăstari; miceliu de ciuperci -operaţiuni de îngrijire/curăţare a pomilor, activităţi ale pepinierelor cu excepţia celor pentru arbori de pădure Această clasă exclude: -cultivarea plantelor pentru producerea de seminţe,
011; 012 -operaţiuni de îngrijire/curăţare a arborilor din pădure,
0210
-creşterea materialului săditor -creşterea plantelor ornamentale, inclusiv gazon pentru transplantare -creşterea plantelor pentru bulbi, tuberculi şi rădăcini; butaşi şi lăstari; miceliu de ciuperci -operaţiuni de îngrijire/curăţare a pomilor, activităţi ale pepinierelor cu excepţia celor pentru arbori de pădure Această clasă exclude: -cultivarea plantelor pentru producerea de seminţe,
011; 012 -operaţiuni de îngrijire/curăţare a arborilor din pădure,
0210
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea plantelor pentru inmultire
Informații de contact
AdresaŞtefan Cel Mare nr. 171, Aiud, Alba
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
71.854
Profit (Lei)
-7.482
Număr angajați
1
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 71.854 | -7.482 | -624 | 4.091 | 0 | 63.667 | 59.576 | 1 |
| 2023 | 93.885 | 0 | 0 | 9.097 | 0 | 87.025 | 77.928 | 2 |
| 2022 | 31.055 | 0 | 0 | 4.263 | 0 | 140.705 | 136.442 | 1 |
| 2021 | 213.400 | 56.788 | 4.732 | 6.595 | 0 | 173.405 | 166.810 | 2 |
| 2020 | 277.934 | 110.727 | 9.227 | 27.299 | 0 | 136.821 | 110.022 | 1 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 73.626 | 0 | 72.421 | -705 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-10.41%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-12.56%
Lichiditate curentă
15.56
Viteza rotație active
1.13
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-10.41%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-12.56%
Profit net per salariat
-7.482 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -10.41% | 0% | 0% | 26.61% | 39.84% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -12.56% | 0% | 0% | 34.04% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | -7.482 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 28.394 Lei | 110.727 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.13
Viteza rotație stocuri
2.53
Durata medie încasare creanțe
5.65 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.13 | 1.08 | 0.22 | 1.23 | 2.03 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 2.53 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 5.65 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 71.854 Lei | 46.943 Lei | 31.055 Lei | 106.700 Lei | 277.934 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
15.56
Lichiditate imediată
8.63
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 15.56 | 9.57 | 33.01 | 26.29 | 5.01 | 0.98 |
| Lichiditate imediată | 8.63 | 9.57 | 33.01 | 26.29 | 5.01 | 0.98 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro