Companie
Detalii identificare
Nume firmăFAV - ZUM S.R.L.
Cod unic de înregistrare42154714 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2020000080264
EUIDROONRC.J2020000080264
Data înființării27.01.2020 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4752
Această clasă include:
-vânzarea cu amanuntul a articolelor de fierărie -vânzarea cu amanuntul a vopselelor şi lacurilor -vânzarea cu amanuntul a produselor din sticlă -vânzarea cu amanuntul a altor materiale de construcţii, cum sunt cărămizi, lemn, echipament sanitar -vânzarea cu amanuntul a materialelor şi echipamentelor de bricolaj
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a maşinilor de tuns gazonul, indiferent de modul de operare -vânzarea cu amănuntul a saunelor
-vânzarea cu amanuntul a articolelor de fierărie -vânzarea cu amanuntul a vopselelor şi lacurilor -vânzarea cu amanuntul a produselor din sticlă -vânzarea cu amanuntul a altor materiale de construcţii, cum sunt cărămizi, lemn, echipament sanitar -vânzarea cu amanuntul a materialelor şi echipamentelor de bricolaj
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a maşinilor de tuns gazonul, indiferent de modul de operare -vânzarea cu amănuntul a saunelor
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al articolelor de fierarie, al articolelor din sticla si a celor pentru vopsit, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaPogăceaua nr. 10, Pogăceaua, Mureş
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
190.650
Profit (Lei)
5.205
Număr angajați
1
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 190.650 | 5.205 | 434 | 66.565 | 0 | 57.475 | -9.090 | 1 |
| 2023 | 145.579 | 0 | 0 | 71.502 | 0 | 57.162 | -14.296 | 1 |
| 2022 | 134.207 | 0 | 0 | 61.496 | 0 | 52.571 | -8.900 | 1 |
| 2021 | 145.633 | 340 | 28 | 67.273 | 0 | 66.247 | -990 | 1 |
| 2020 | 148.261 | 0 | 0 | 14.362 | 48 | 12.968 | -1.330 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
2.73%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-57.26%
Lichiditate curentă
0.86
Viteza rotație active
3.32
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
2.73%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-57.26%
Profit net per salariat
5.205 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 2.73% | 0% | 0% | 0.23% | 0% |
| Marjă profit brut | 3.3% | 0% | 0% | 3.17% | 1.01% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -57.26% | 0% | 0% | -34.34% | 0% |
| Profit net per salariat | 5.205 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 340 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
3.32
Viteza rotație stocuri
7.1
Durata medie încasare creanțe
0.79 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.32 | 2.55 | 2.55 | 2.2 | 11.39 |
| Viteza rotație stocuri | 7.1 | 2.82 | 2.59 | 2.46 | 54.31 |
| Durata medie încasare creanțe | 0.79 zile | 0 zile | 0.62 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 190.650 Lei | 145.579 Lei | 134.207 Lei | 145.633 Lei | 148.261 Lei |
Lichiditate curentă
0.86
Lichiditate imediată
0.46
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.86 | 0.8 | 0.85 | 0.98 | 0.9 |
| Lichiditate imediată | 0.46 | 0.08 | 0.01 | 0.1 | 0.71 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.37% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 99.63% |
©Firme.ro