Companie
Detalii identificare
Nume firmăREVORA TOPMEDAS S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 42174142 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2020000071398
EUIDROONRC.J2020000071398
Data înființării29.01.2020 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4646
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al produselor farmaceutice şi medicale
-comerţul cu ridicata al produselor farmaceutice şi medicale
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al produselor farmaceutice
Informații de contact
AdresaIng. Anghel Saligny nr. 11, Focşani, Vrancea
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.674.741
Profit (Lei)
265.595
Număr angajați
1
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.674.741 | 265.595 | 22.133 | 349.939 | 30.348 | 585.426 | 265.835 | 1 |
| 2023 | 1.376.031 | 298.250 | 24.854 | 315.128 | 29.292 | 704.262 | 418.426 | 1 |
| 2022 | 965.336 | 204.976 | 17.081 | 484.859 | 32.916 | 452.143 | 200 | 1 |
| 2021 | 372.138 | 89.414 | 7.451 | 205.998 | 504 | 205.694 | 200 | 1 |
| 2020 | 235.281 | 37.390 | 3.116 | 88.752 | 504 | 88.448 | 200 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
15.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.91%
Lichiditate curentă
1.67
Viteza rotație active
2.72
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
15.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.91%
Profit net per salariat
265.595 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 15.86% | 21.67% | 21.23% | 24.03% | 15.89% |
| Marjă profit brut | 18.71% | 22.43% | 22.39% | 26.8% | 18.06% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.91% | 71.28% | 100% | 100% | 100% |
| Profit net per salariat | 265.595 Lei | 298.250 Lei | 204.976 Lei | 89.414 Lei | 37.390 Lei |
Viteza rotație active
2.72
Viteza rotație stocuri
13.07
Durata medie încasare creanțe
91.08 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.72 | 1.88 | 1.99 | 1.8 | 2.65 |
| Viteza rotație stocuri | 13.07 | 14.42 | 10.1 | 7.69 | 27.04 |
| Durata medie încasare creanțe | 91.08 zile | 154.83 zile | 120.77 zile | 114.08 zile | 55.32 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 1.674.741 Lei | 1.376.031 Lei | 965.336 Lei | 372.138 Lei | 235.281 Lei |
Lichiditate curentă
1.67
Lichiditate imediată
1.31
Pondere active imobilizate
4.93%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.67 | 2.23 | 0.93 | 1 | 1 |
| Lichiditate imediată | 1.31 | 1.93 | 0.74 | 0.76 | 0.9 |
| Pondere active imobilizate | 4.93% | 3.99% | 6.79% | 0.24% | 0.57% |
| Pondere active circulante | 95.07% | 96.01% | 93.21% | 99.76% | 99.43% |
©Firme.ro
