Companie
Detalii identificare
Nume firmăKOSTASVAS STEEL S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 42294890 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ15/200/2020
EUIDROONRC.J15/200/2020
Data înființării20.02.2020 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaBrigadieru nr. 340, Iazu, Dâmboviţa
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
2.695.204
Profit (Lei)
1.471.259
Număr angajați
29
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.695.204 | 1.471.259 | 122.605 | 598.741 | 161.163 | 1.909.888 | 1.472.310 | 29 |
| 2024 | 289.537 | 112.498 | 9.375 | 508.573 | 217.889 | 403.735 | 113.051 | 3 |
| 2023 | 2.228.231 | 1.496.646 | 124.721 | 369.021 | 18.241 | 1.860.623 | 1.509.843 | 18 |
| 2022 | 1.061.795 | 620.834 | 51.736 | 202.415 | 28.295 | 795.195 | 621.075 | 22 |
| 2021 | 1.057.075 | 631.861 | 52.655 | 170.495 | 6.875 | 795.980 | 632.360 | 21 |
| 2020 | 1.170.368 | 619.299 | 51.608 | 99.752 | 9.375 | 709.876 | 619.499 | 28 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
54.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.93%
Lichiditate curentă
3.19
Viteza rotație active
1.3
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
54.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.93%
Profit net per salariat
50.733 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 54.59% | 38.85% | 67.17% | 58.47% | 59.77% | 52.91% |
| Marjă profit brut | 59.06% | 39.85% | 68.02% | 59.45% | 60.7% | 53.86% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.93% | 99.51% | 99.13% | 99.96% | 99.92% | 99.97% |
| Profit net per salariat | 50.733 Lei | 37.499 Lei | 83.147 Lei | 28.220 Lei | 30.089 Lei | 22.118 Lei |
Viteza rotație active
1.3
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
241.61 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.3 | 0.47 | 1.19 | 1.29 | 1.32 | 1.63 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 156.76 | 2347.98 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 241.61 zile | 438.37 zile | 299.47 zile | 207.18 zile | 153.43 zile | 93.65 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 92.938 Lei | 96.512 Lei | 123.791 Lei | 48.263 Lei | 50.337 Lei | 41.799 Lei |
Lichiditate curentă
3.19
Lichiditate imediată
3.19
Pondere active imobilizate
7.78%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.19 | 0.79 | 5.04 | 3.93 | 4.67 | 7.12 |
| Lichiditate imediată | 3.19 | 0.79 | 5.04 | 3.93 | 4.67 | 7.12 |
| Pondere active imobilizate | 7.78% | 35.05% | 0.97% | 3.44% | 0.86% | 1.3% |
| Pondere active circulante | 92.22% | 64.95% | 99.03% | 96.56% | 99.14% | 98.7% |
©Firme.ro