Companie
Detalii identificare
Nume firmăPLATFORM CONCEPTED ARCHITECTURE S.R.L.
Cod unic de înregistrare42319642 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ26/295/2020
EUIDROONRC.J26/295/2020
Data înființării25.02.2020 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7111
Această clasă include:
-consultanţă pentru activităţi de arhitectură: -planuri şi proiecte pentru clădiri -planuri de urbanism şi amenajarea teritoriului Această clasă exclude: -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -decoraţiuni interioare,
7410
-consultanţă pentru activităţi de arhitectură: -planuri şi proiecte pentru clădiri -planuri de urbanism şi amenajarea teritoriului Această clasă exclude: -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -decoraţiuni interioare,
7410
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de arhitectura
Informații de contact
AdresaMimozelor nr. 2, Tîrgu Mureş, Mureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
166.133
Profit (Lei)
14.693
Număr angajați
2
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 166.133 | 14.693 | 1.224 | 27.961 | 0 | 50.406 | 22.445 | 2 |
| 2023 | 215.463 | 39.647 | 3.304 | 21.007 | 0 | 61.368 | 40.361 | 3 |
| 2022 | 133.381 | 8.448 | 704 | 16.505 | 1.443 | 24.221 | 9.159 | 3 |
| 2021 | 86.766 | 18.677 | 1.556 | 9.605 | 7.134 | 22.025 | 19.554 | 1 |
| 2020 | 14.678 | 676 | 56 | 333 | 0 | 1.209 | 876 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
8.84%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
65.46%
Lichiditate curentă
1.8
Viteza rotație active
3.3
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
8.84%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
65.46%
Profit net per salariat
7.347 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 8.84% | 18.4% | 6.33% | 21.53% | 4.61% |
| Marjă profit brut | 9.79% | 19.35% | 7.31% | 22.52% | 8.65% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 65.46% | 98.23% | 92.24% | 95.51% | 77.17% |
| Profit net per salariat | 7.347 Lei | 13.216 Lei | 2.816 Lei | 18.677 Lei | n/a |
Viteza rotație active
3.3
Viteza rotație stocuri
415.33
Durata medie încasare creanțe
11.32 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.3 | 3.51 | 5.2 | 2.98 | 12.14 |
| Viteza rotație stocuri | 415.33 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 11.32 zile | 71.4 zile | 38.12 zile | 32.95 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 83.067 Lei | 71.821 Lei | 44.460 Lei | 86.766 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
1.8
Lichiditate imediată
1.79
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.8 | 2.92 | 1.47 | 2.29 | 3.63 |
| Lichiditate imediată | 1.79 | 2.92 | 1.47 | 2.29 | 3.63 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 5.62% | 24.47% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 94.38% | 75.53% | 100% |
©Firme.ro