Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGRO VISION JHON S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 42321472 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ10/193/2020
EUIDROONRC.J10/193/2020
Data înființării26.02.2020 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaCăldărăşti nr. 276, Căldărăşti, Buzău
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
23.772
Profit (Lei)
-5.527
Număr angajați
0
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 23.772 | -5.527 | -461 | 125.865 | 50.770 | 152.448 | 77.353 | 0 |
| 2023 | 48.842 | 831 | 69 | 126.591 | 67.955 | 141.516 | 82.880 | 0 |
| 2022 | 22.400 | 0 | 0 | 115.397 | 85.139 | 112.307 | 82.049 | 0 |
| 2021 | 123.528 | 93.796 | 7.816 | 55.836 | 75.742 | 105.177 | 125.083 | 1 |
| 2020 | 5.050 | 31.087 | 2.591 | 15.360 | 987 | 45.660 | 31.287 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-23.25%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-7.15%
Lichiditate curentă
1.21
Viteza rotație active
0.12
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-23.25%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-7.15%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -23.25% | 1.7% | 0% | 75.93% | 615.58% |
| Marjă profit brut | 0% | 2.02% | 0% | 76.93% | 627.54% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -7.15% | 1% | 0% | 74.99% | 99.36% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | 93.796 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.12
Viteza rotație stocuri
0.58
Durata medie încasare creanțe
483.2 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.12 | 0.23 | 0.11 | 0.68 | 0.11 |
| Viteza rotație stocuri | 0.58 | 1.2 | 0.95 | 5.75 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 483.2 zile | 167.4 zile | 192.03 zile | 111.93 zile | 89.26 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | 123.528 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
1.21
Lichiditate imediată
0.89
Pondere active imobilizate
24.98%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.21 | 1.12 | 0.97 | 1.88 | 2.97 |
| Lichiditate imediată | 0.89 | 0.8 | 0.77 | 1.5 | 2.97 |
| Pondere active imobilizate | 24.98% | 32.44% | 43.12% | 41.87% | 2.12% |
| Pondere active circulante | 75.02% | 67.56% | 56.88% | 58.13% | 97.88% |
©Firme.ro