Companie
Detalii identificare
Nume firmăMONTEMAR TRAVEL S.R.L.
Cod unic de înregistrare42326526 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2020000583138
EUIDROONRC.J2020000583138
Data înființării26.02.2020 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5510
Această clasă include asigurarea cazării de scurtă durată, de obicei zilnică sau săptămânală, pentru vizitatori. Cazarea este asigurată în camere de oaspeţi şi apartamente mobilate, uneori prevăzute cu chicinete. Unităţile clasificate aici asigură servicii zilnice de curăţenie şi oferă musafirilor o gamă de servicii suplimentare cum ar fi servicii de asigurare a hranei şi băuturilor, parcare, servicii de spălătorie, camere de gimnastică şi piscine, facilităţi recreative şi facilităţi pentru conferinţe şi convenţii. Această clasă include servicii de cazare furnizate de: -hoteluri -hoteluri din staţiuni balneare -hoteluri cu apartamente -moteluri Această clasă exclude: -asigurarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare permanentă, de obicei lunar sau anual,
diviziunea 68
diviziunea 68
Industrie
Hoteluri şi restaurante
SectorHoteluri si alte facilitati de cazare
Obiect activitateHoteluri si alte facilitati de cazare similare
Informații de contact
AdresaD13 nr. 12, Năvodari, Constanţa
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
197.536
Profit (Lei)
70.566
Număr angajați
0
Vechime
6 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 197.536 | 70.566 | 5.881 | 32 | 72.849 | 20.364 | 93.181 | 0 |
| 2023 | 229.596 | 98.317 | 8.193 | 3.114 | 0 | 107.730 | 104.616 | 1 |
| 2022 | 244.873 | 96.599 | 8.050 | 48 | 0 | 96.847 | 96.799 | 1 |
| 2021 | 176.919 | 0 | 0 | 6.542 | 411 | 51.269 | 45.138 | 1 |
| 2020 | 178.838 | 84.285 | 7.024 | 5.092 | 411 | 89.166 | 84.485 | 1 |
Marja profit net
35.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
75.73%
Lichiditate curentă
636.38
Viteza rotație active
2.12
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
35.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
75.73%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 35.72% | 42.82% | 39.45% | 0% | 47.13% |
| Marjă profit brut | 41.5% | 43.82% | 42.18% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 75.73% | 93.98% | 99.79% | 0% | 99.76% |
| Profit net per salariat | n/a | 98.317 Lei | 96.599 Lei | 0 Lei | 84.285 Lei |
Viteza rotație active
2.12
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
14.12 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.12 | 2.13 | 2.53 | 3.42 | 2 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 31.01 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 14.12 zile | 0.6 zile | 141.61 zile | 0.71 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 229.596 Lei | 244.873 Lei | 176.919 Lei | 178.838 Lei |
Lichiditate curentă
636.38
Lichiditate imediată
636.38
Pondere active imobilizate
78.15%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|