Companie
Detalii identificare
Nume firmăJAKAB-SINKA CONSTRUCT S.R.L.
Cod unic de înregistrare42347170 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/113/2020
EUIDROONRC.J19/113/2020
Data înființării02.03.2020 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaTúlviz nr. 24, Morăreni, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
282.057
Profit (Lei)
33.704
Număr angajați
4
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 282.057 | 33.704 | 2.809 | 20.140 | 6.200 | 81.170 | 67.230 | 4 |
| 2024 | 271.200 | 16.318 | 1.360 | 20.329 | 8.600 | 45.255 | 33.526 | 4 |
| 2023 | 284.370 | 54.000 | 4.500 | 21.857 | 11.000 | 23.599 | 12.742 | 4 |
| 2022 | 156.688 | 5.044 | 420 | 12.803 | 0 | 25.892 | 13.089 | 4 |
| 2021 | 157.734 | 3.355 | 280 | 14.028 | 0 | 22.073 | 8.045 | 4 |
| 2020 | 118.599 | 4.490 | 374 | 13.010 | 0 | 17.700 | 4.690 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
11.95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
50.13%
Lichiditate curentă
4.03
Viteza rotație active
3.23
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
11.95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
50.13%
Profit net per salariat
8.426 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 11.95% | 6.02% | 18.99% | 3.22% | 2.13% | 3.79% |
| Marjă profit brut | 12.8% | 6.82% | 19.94% | 4.07% | 3.08% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 50.13% | 48.67% | 100% | 38.54% | 41.7% | 95.74% |
| Profit net per salariat | 8.426 Lei | 4.080 Lei | 13.500 Lei | 1.261 Lei | 839 Lei | 1.123 Lei |
Viteza rotație active
3.23
Viteza rotație stocuri
80.31
Durata medie încasare creanțe
2.49 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.23 | 5.04 | 8.22 | 6.05 | 7.15 | 6.7 |
| Viteza rotație stocuri | 80.31 | 0 | 1011.99 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 2.49 zile | 0 zile | 0.26 zile | 48.92 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 70.514 Lei | 67.800 Lei | 71.093 Lei | 39.172 Lei | 39.434 Lei | 29.650 Lei |
Lichiditate curentă
4.03
Lichiditate imediată
3.86
Pondere active imobilizate
7.1%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.03 | 2.23 | 1.08 | 2.02 | 1.57 | 1.36 |
| Lichiditate imediată | 3.86 | 2.23 | 1.07 | 2.02 | 1.57 | 1.36 |
| Pondere active imobilizate | 7.1% | 15.97% | 31.79% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 92.9% | 84.03% | 68.21% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro