Companie
Detalii identificare
Nume firmăGEO-VAL TAXI S.R.L.
Cod unic de înregistrare42355890 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ38/233/2020
EUIDROONRC.J38/233/2020
Data înființării03.03.2020 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4932
Această clasă include, de asemenea: -închirieri de autovehicule particulare, cu operator
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi cu taxiuri
Informații de contact
AdresaTineretului nr. 3A, Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
92.571
Profit (Lei)
396
Număr angajați
1
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 92.571 | 396 | 33 | 6.311 | 0 | 6.948 | 637 | 1 |
| 2024 | 93.920 | 703 | 59 | 3.848 | 0 | 26.111 | 22.263 | 1 |
| 2023 | 103.245 | 38.247 | 3.187 | 1.811 | 0 | 40.298 | 38.487 | 0 |
| 2022 | 99.993 | 59.161 | 4.930 | 603 | 0 | 60.004 | 59.401 | 0 |
| 2021 | 69.990 | 21.636 | 1.803 | 1.482 | 0 | 34.021 | 32.539 | 1 |
| 2020 | 19.473 | 10.704 | 892 | 0 | 500 | 10.404 | 10.904 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.43%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
62.17%
Lichiditate curentă
1.1
Viteza rotație active
13.32
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.43%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
62.17%
Profit net per salariat
396 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.43% | 0.75% | 37.04% | 59.17% | 30.91% | 54.97% |
| Marjă profit brut | 1.18% | 1.63% | 44.1% | 62.16% | 32.53% | 56.71% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 62.17% | 3.16% | 99.38% | 99.6% | 66.49% | 98.17% |
| Profit net per salariat | 396 Lei | 703 Lei | n/a | n/a | 21.636 Lei | n/a |
Viteza rotație active
13.32
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 13.32 | 3.6 | 2.56 | 1.67 | 2.06 | 1.79 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 59.84 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 92.571 Lei | 93.920 Lei | n/a | n/a | 69.990 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
1.1
Lichiditate imediată
1.1
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.1 | 6.79 | 22.25 | 99.51 | 22.96 | 0 |
| Lichiditate imediată | 1.1 | 6.79 | 22.25 | 99.51 | 22.96 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 4.59% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 95.41% |
©Firme.ro