Companie
Detalii identificare
Nume firmăVALAN CONSTRUCT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 42377554 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2020003531404
EUIDROONRC.J2020003531404
Data înființării09.03.2020 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4774
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al articolelor medicale si ortopedice, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaAleea Crinului nr. 9, Sat Baloteşti | Comuna Baloteşti, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
107.482
Profit (Lei)
-73.195
Număr angajați
1
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 107.482 | -73.195 | -6.100 | 288.161 | 244.411 | 112.430 | 273.039 | 1 |
| 2023 | 602.832 | 41.787 | 3.482 | 22.252 | 0 | 164.127 | 346.234 | 2 |
| 2022 | 649.498 | 367.116 | 30.593 | 60.482 | 0 | 230.542 | 304.447 | 2 |
| 2021 | 524.176 | 15.176 | 1.265 | 330.669 | 0 | 337.972 | -62.669 | 2 |
| 2020 | 5.100 | 0 | 0 | 132.410 | 1.418 | 123.119 | -77.845 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-68.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-26.81%
Lichiditate curentă
0.39
Viteza rotație active
0.3
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-68.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-26.81%
Profit net per salariat
-73.195 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -68.1% | 6.93% | 56.52% | 2.9% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 8.04% | 57.86% | 3.9% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -26.81% | 12.07% | 100% | -24.22% | 0% |
| Profit net per salariat | -73.195 Lei | 20.894 Lei | 183.558 Lei | 7.588 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.3
Viteza rotație stocuri
2.43
Durata medie încasare creanțe
171.36 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.3 | 3.67 | 2.82 | 1.55 | 0.04 |
| Viteza rotație stocuri | 2.43 | 8.42 | 5.12 | 2.51 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 171.36 zile | 18.16 zile | 11.99 zile | 68.58 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 107.482 Lei | 301.416 Lei | 324.749 Lei | 262.088 Lei | 5.100 Lei |
Lichiditate curentă
0.39
Lichiditate imediată
0.24
Pondere active imobilizate
68.49%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.39 | 7.38 | 3.81 | 1.02 | 0.93 |
| Lichiditate imediată | 0.24 | 4.16 | 1.71 | 0.39 | 0.93 |
| Pondere active imobilizate | 68.49% | 0% | 0% | 0% | 1.14% |
| Pondere active circulante | 31.51% | 100% | 100% | 100% | 98.86% |
©Firme.ro