Companie
Detalii identificare
Nume firmăDARIO EDIL ŞONA S.R.L.
Cod unic de înregistrare42378525 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2020000561088
EUIDROONRC.J2020000561088
Data înființării09.03.2020 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaŞona nr. 274, Sona, Braşov
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
72.681
Profit (Lei)
3.518
Număr angajați
1
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 72.681 | 3.518 | 293 | 24.496 | 0 | 56.155 | 31.659 | 1 |
| 2023 | 72.943 | 16.404 | 1.367 | 25.786 | 0 | 53.927 | 28.141 | 1 |
| 2022 | 58.859 | 11.020 | 918 | 22.033 | 0 | 33.770 | 11.737 | 1 |
| 2021 | 44.133 | 1.491 | 124 | 31.926 | 0 | 32.643 | 717 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
4.84%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11.11%
Lichiditate curentă
2.29
Viteza rotație active
1.29
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
4.84%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11.11%
Profit net per salariat
3.518 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 4.84% | 22.49% | 18.72% | 3.38% |
| Marjă profit brut | 5.69% | 23.34% | 19.57% | 4.38% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 11.11% | 58.29% | 93.89% | 100% |
| Profit net per salariat | 3.518 Lei | 16.404 Lei | 11.020 Lei | 1.491 Lei |
Viteza rotație active
1.29
Viteza rotație stocuri
77.32
Durata medie încasare creanțe
124.23 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.29 | 1.35 | 1.74 | 1.35 |
| Viteza rotație stocuri | 77.32 | 78.43 | 62.68 | 196.15 |
| Durata medie încasare creanțe | 124.23 zile | 119.87 zile | 49.61 zile | 192.97 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 72.681 Lei | 72.943 Lei | 58.859 Lei | 44.133 Lei |
Lichiditate curentă
2.29
Lichiditate imediată
2.25
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.29 | 2.09 | 1.53 | 1.02 |
| Lichiditate imediată | 2.25 | 2.06 | 1.49 | 1.02 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro