Companie
Detalii identificare
Nume firmăMATESAN IMAR CONS S.R.L.
Cod unic de înregistrare42405441 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ24/384/2020
EUIDROONRC.J24/384/2020
Data înființării13.03.2020 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaMatei Basarab nr. 7, Baia Mare, Maramureş
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
70.820
Profit (Lei)
4.451
Număr angajați
1
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 70.820 | 4.451 | 371 | 4.999 | 0 | 10.716 | 5.717 | 1 |
| 2023 | 62.951 | 1.026 | 86 | 4.985 | 0 | 6.251 | 1.266 | 1 |
| 2022 | 64.500 | 14.941 | 1.245 | 4.139 | 0 | 19.320 | 15.181 | 1 |
| 2021 | 52.400 | 7.313 | 609 | 3.674 | 0 | 18.227 | 14.553 | 1 |
| 2020 | 52.600 | 7.040 | 587 | 6.834 | 0 | 14.074 | 7.240 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
6.28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
77.86%
Lichiditate curentă
2.14
Viteza rotație active
6.61
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
6.28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
77.86%
Profit net per salariat
4.451 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 6.28% | 1.63% | 23.16% | 13.96% | 13.38% |
| Marjă profit brut | 7.14% | 2.63% | 24.02% | 14.84% | 14.33% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 77.86% | 81.04% | 98.42% | 50.25% | 97.24% |
| Profit net per salariat | 4.451 Lei | 1.026 Lei | 14.941 Lei | 7.313 Lei | 3.520 Lei |
Viteza rotație active
6.61
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 6.61 | 10.07 | 3.34 | 2.87 | 3.74 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0.29 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 70.820 Lei | 62.951 Lei | 64.500 Lei | 52.400 Lei | 26.300 Lei |
Lichiditate curentă
2.14
Lichiditate imediată
2.14
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.14 | 1.25 | 4.67 | 4.96 | 2.06 |
| Lichiditate imediată | 2.14 | 1.25 | 4.67 | 4.96 | 2.06 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro