Companie
Detalii identificare
Nume firmăADAMAS CONTRACTORS S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 42405743 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ32/432/2020
EUIDROONRC.J32/432/2020
Data înființării13.03.2020 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2059
Această clasă include:
-fabricarea plăcilor fotografice, a filmelor, a hârtiei fotosensibile şi a altor materiale fotosensibile neexpuse -fabricarea preparatelor chimice de uz fotografic -fabricarea gelatinei şi a derivatelor sale -fabricarea diferitelor produse chimice: -peptone, derivaţi ai peptonelor, alte substanţe proteice şi derivatele lor n.c.a. -uleiuri şi grăsimi modificate chimic -materiale folosite la finisarea materialelor textile şi a pielii -pulberi şi paste utilizate la alămire, cositorire, lipire, sudură -decapanţi pentru metale -aditivi pentru cimenturi -carbon activat, aditivi pentru lubrifianţi, acceleratori pentru prepararea cauciucului, catalizatori şi alte produse chimice de uz industrial -preparate antidetonante, antigeluri, lichide pentru transmisia hidraulică -reactivi complecşi de diagnostic şi laborator Această clasă include de asemenea -fabricarea cernelii de scris şi desenat Această clasă exclude: -fabricarea produselor chimice, în vrac,
2013, 2014 -fabricarea apei distilate,
2013 -fabricarea altor substanţe chimice organice de bază,
2014 -fabricarea cernelii de tipar,
2030 -fabricarea adezivilor pe bază de bitum,
2399
-fabricarea plăcilor fotografice, a filmelor, a hârtiei fotosensibile şi a altor materiale fotosensibile neexpuse -fabricarea preparatelor chimice de uz fotografic -fabricarea gelatinei şi a derivatelor sale -fabricarea diferitelor produse chimice: -peptone, derivaţi ai peptonelor, alte substanţe proteice şi derivatele lor n.c.a. -uleiuri şi grăsimi modificate chimic -materiale folosite la finisarea materialelor textile şi a pielii -pulberi şi paste utilizate la alămire, cositorire, lipire, sudură -decapanţi pentru metale -aditivi pentru cimenturi -carbon activat, aditivi pentru lubrifianţi, acceleratori pentru prepararea cauciucului, catalizatori şi alte produse chimice de uz industrial -preparate antidetonante, antigeluri, lichide pentru transmisia hidraulică -reactivi complecşi de diagnostic şi laborator Această clasă include de asemenea -fabricarea cernelii de scris şi desenat Această clasă exclude: -fabricarea produselor chimice, în vrac,
2013, 2014 -fabricarea apei distilate,
2013 -fabricarea altor substanţe chimice organice de bază,
2014 -fabricarea cernelii de tipar,
2030 -fabricarea adezivilor pe bază de bitum,
2399
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea substantelor si a produselor chimice
Obiect activitateFabricarea altor produse chimice n.c.a.
Informații de contact
AdresaŞtefan Cel Mare nr. 154, Sibiu, Sibiu
Social Media
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
13.499.318
Profit (Lei)
1.572.275
Număr angajați
11
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 13.499.318 | 1.572.275 | 131.023 | 7.530.857 | 1.425.087 | 7.414.620 | 1.359.870 | 11 |
| 2023 | 10.794.272 | 1.113.276 | 92.773 | 11.852.757 | 1.042.382 | 10.547.458 | -212.405 | 9 |
| 2022 | 6.450.645 | 0 | 0 | 5.674.140 | 1.102.312 | 3.097.662 | -1.430.187 | 10 |
| 2021 | 3.587.650 | 0 | 0 | 3.912.138 | 1.062.949 | 2.084.847 | -720.222 | 0 |
| 2020 | 220.366 | 0 | 0 | 2.232.973 | 956.685 | 1.000.284 | -256.510 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
11.65%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.98
Viteza rotație active
1.53
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
11.65%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
142.934 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 11.65% | 10.31% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 13.96% | 11.18% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | -524.13% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 142.934 Lei | 123.697 Lei | 0 Lei | n/a | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.53
Viteza rotație stocuri
3.38
Durata medie încasare creanțe
77.17 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.53 | 0.93 | 1.54 | 1.14 | 0.11 |
| Viteza rotație stocuri | 3.38 | 1.47 | 6.12 | 3.79 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 77.17 zile | 93.3 zile | 111.66 zile | 98.14 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 1.227.211 Lei | 1.199.364 Lei | 645.065 Lei | n/a | 55.092 Lei |
Lichiditate curentă
0.98
Lichiditate imediată
0.45
Pondere active imobilizate
16.12%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.98 | 0.89 | 0.55 | 0.53 | 0.45 |
| Lichiditate imediată | 0.45 | 0.27 | 0.36 | 0.29 | 0.45 |
| Pondere active imobilizate | 16.12% | 8.99% | 26.25% | 33.77% | 48.89% |
| Pondere active circulante | 83.88% | 91.01% | 73.75% | 66.23% | 51.11% |
©Firme.ro
