Companie
Detalii identificare
Nume firmăRACY JANE STUDIOS S.R.L.
Cod unic de înregistrare42456046 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ23/1529/2020
EUIDROONRC.J23/1529/2020
Data înființării16.04.2020 - 6 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7420
Această clasă include:
-producţii fotografice comerciale şi pentru consumatori: -fotografii portret pentru cărţi de identitate, paşapoarte, şcoli, nunţi etc. -fotografii pentru scopuri comerciale, edituri, modă, agenţii imobiliare sau turism -fotografii aeriene - înregistrarea pe bandă a evenimentelor: nunţi, conferinţe etc. -prelucrarea filmelor: -developare, imprimare şi mărire de pe negativele sau filmele clientului -laboratoare de developare a filmelor şi de printare a pozelor -ateliere fotografice cu execuţia fotografiilor într-o oră (care nu fac parte din magazinele cu aparate fotografice) -montarea diapozitivelor -copierea, restaurarea sau retuşarea fotografiilor -activităţi ale fotoreporterilor
Această clasă include de asemenea:
-transmiterea documentelor pe microfilme Această clasă exclude: -procesarea imaginilor de film asociate cu industria de film şi de televiziune,
5911 -activităţi cartografice,
7112 -operarea cabinelor fotografice cu autoservire pe bază de monezi,
9609
-producţii fotografice comerciale şi pentru consumatori: -fotografii portret pentru cărţi de identitate, paşapoarte, şcoli, nunţi etc. -fotografii pentru scopuri comerciale, edituri, modă, agenţii imobiliare sau turism -fotografii aeriene - înregistrarea pe bandă a evenimentelor: nunţi, conferinţe etc. -prelucrarea filmelor: -developare, imprimare şi mărire de pe negativele sau filmele clientului -laboratoare de developare a filmelor şi de printare a pozelor -ateliere fotografice cu execuţia fotografiilor într-o oră (care nu fac parte din magazinele cu aparate fotografice) -montarea diapozitivelor -copierea, restaurarea sau retuşarea fotografiilor -activităţi ale fotoreporterilor
Această clasă include de asemenea:
-transmiterea documentelor pe microfilme Această clasă exclude: -procesarea imaginilor de film asociate cu industria de film şi de televiziune,
5911 -activităţi cartografice,
7112 -operarea cabinelor fotografice cu autoservire pe bază de monezi,
9609
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorAlte activitati profesionale, stiintifice si tehnice
Obiect activitateActivitati fotografice
Informații de contact
AdresaPipera nr. 1/I, Oraş Voluntari, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
139.272
Profit (Lei)
13.823
Număr angajați
1
Vechime
6 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 139.272 | 13.823 | 1.152 | 25.627 | 16.979 | 29.730 | 21.082 | 1 |
| 2023 | 247.125 | 89.459 | 7.455 | 5.846 | 4.339 | 91.206 | 89.699 | 1 |
| 2022 | 28.502 | 24.326 | 2.027 | 3.482 | 6.942 | 12.595 | 24.566 | 0 |
| 2021 | 85.469 | 60.810 | 5.068 | 2.894 | 6.942 | 57.002 | 61.050 | 0 |
| 2020 | 50.438 | 30.275 | 2.523 | 2.546 | 0 | 33.021 | 30.475 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
9.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
65.57%
Lichiditate curentă
1.16
Viteza rotație active
2.98
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
9.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
65.57%
Profit net per salariat
13.823 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 9.93% | 36.2% | 85.35% | 71.15% | 60.02% |
| Marjă profit brut | 10.78% | 37.18% | 88.29% | 74.15% | 63.02% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 65.57% | 99.73% | 99.02% | 99.61% | 99.34% |
| Profit net per salariat | 13.823 Lei | 89.459 Lei | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
2.98
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.98 | 2.59 | 1.46 | 1.34 | 1.53 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 5.8 zile | 38.26 zile | 16 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 139.272 Lei | 247.125 Lei | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.16
Lichiditate imediată
1.16
Pondere active imobilizate
36.35%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.16 | 15.6 | 3.62 | 19.7 | 12.97 |
| Lichiditate imediată | 1.16 | 15.6 | 3.62 | 19.7 | 12.97 |
| Pondere active imobilizate | 36.35% | 4.54% | 35.53% | 10.86% | 0% |
| Pondere active circulante | 63.65% | 95.46% | 64.47% | 89.14% | 100% |
©Firme.ro