Companie
Detalii identificare
Nume firmăRXA PROFIT S.R.L.
Cod unic de înregistrare42529571 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2020000543044
EUIDROONRC.J2020000543044
Data înființării22.05.2020 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7022
Această clasă include acordarea de consultaţii, îndrumare şi asistenţă operaţională pentru firme şi alte organizaţii pe probleme de management, cum ar fi: planificarea strategică şi organizatorică, procese de retehnologizare, managementul schimbărilor, reducerea costurilor şi alte probleme financiare; obiective şi strategii de marketing; planificarea, şi politici privind resursele umane; strategii de compensare şi pensionare; planificarea producţiei şi planificarea controlului. Aceste servicii pentru afaceri pot include consultanţă, îndrumare sau asistenţă operaţională pentru firme şi servicii publice cu privire la: -proiectarea metodelor sau procedurilor contabile, programe de contabilizare a costurilor, proceduri de control bugetar -consultanţă şi asistenţă acordată firmelor şi serviciilor publice pentru planificare, organizare eficientă şi control, managementul informaţiei etc. Această clasă exclude: -proiectarea de software (programe) pentru sisteme de contabilitate,
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati ale directiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activitati de management si de consultanta in management
Obiect activitateActivitati de consultanta pentru afaceri si management
Informații de contact
AdresaRomanului nr. 186, Loc. Bacău | Municipiul Bacău, Bacău
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
19.997
Profit (Lei)
-12.487
Număr angajați
0
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19.997 | -12.487 | -1.041 | 1.235 | 24.080 | 17.777 | 41.061 | 0 |
| 2024 | 128.738 | 55.105 | 4.592 | 5.778 | 32.059 | 38.378 | 64.659 | 0 |
| 2023 | 91.727 | 47.877 | 3.990 | 438 | 14.439 | 39.031 | 53.032 | 0 |
| 2022 | 184.554 | 149.978 | 12.498 | 1.079 | 10.289 | 278.554 | 287.764 | 0 |
| 2021 | 153.702 | 104.164 | 8.680 | 971 | 11.609 | 158.727 | 169.365 | 0 |
| 2020 | 87.793 | 75.527 | 6.294 | 1.076 | 0 | 76.803 | 75.727 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-62.44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-30.41%
Lichiditate curentă
14.39
Viteza rotație active
0.48
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-62.44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-30.41%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -62.44% | 42.8% | 52.2% | 81.27% | 67.77% | 86.03% |
| Marjă profit brut | 0% | 50.57% | 62.16% | 83.82% | 70.41% | 88.85% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -30.41% | 85.22% | 90.28% | 52.12% | 61.5% | 99.74% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.48
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
24.55 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.48 | 1.83 | 1.72 | 0.64 | 0.9 | 1.14 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 24.55 zile | 30.95 zile | 82.91 zile | 48.17 zile | 10.89 zile | 18.52 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
14.39
Lichiditate imediată
14.39
Pondere active imobilizate
57.53%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 14.39 | 6.64 | 89.11 | 258.16 | 163.47 | 71.38 |
| Lichiditate imediată | 14.39 | 6.64 | 89.11 | 258.16 | 163.47 | 71.38 |
| Pondere active imobilizate | 57.53% | 45.51% | 27% | 3.56% | 6.82% | 0% |
| Pondere active circulante | 42.47% | 54.49% | 73% | 96.44% | 93.18% | 100% |
©Firme.ro