Companie
Detalii identificare
Nume firmăLOFTGEO MRD S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 42561580 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2020000326391
EUIDROONRC.J2020000326391
Data înființării29.05.2020 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4673
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al lemnului neprelucrat -comerţul cu ridicata al produselor rezultate din prelucrarea primară a lemnului -comerţul cu ridicata a vopselelor şi lacurilor -comerţul cu ridicata al materialelor de construcţii: -nisip, pietriş, etc. -comerţul cu ridicata al tapetului şi produselor pentru acoperit pardoselile -comerţul cu ridicata al sticlei plate -comerţul cu ridicata al echipamentelor sanitare: -căzi de baie, chiuvete, toalete şi alte articole sanitare din porţelan -comerţul cu ridicata al clădirilor prefabricate
-comerţul cu ridicata al lemnului neprelucrat -comerţul cu ridicata al produselor rezultate din prelucrarea primară a lemnului -comerţul cu ridicata a vopselelor şi lacurilor -comerţul cu ridicata al materialelor de construcţii: -nisip, pietriş, etc. -comerţul cu ridicata al tapetului şi produselor pentru acoperit pardoselile -comerţul cu ridicata al sticlei plate -comerţul cu ridicata al echipamentelor sanitare: -căzi de baie, chiuvete, toalete şi alte articole sanitare din porţelan -comerţul cu ridicata al clădirilor prefabricate
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al materialului lemnos si al materialelor de constructii si echipamentelor sanitare
Informații de contact
AdresaPaltin, Paltin, Vrancea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
861.971
Profit (Lei)
42.920
Număr angajați
1
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 861.971 | 42.920 | 3.577 | 307.773 | 139.383 | 203.767 | 35.377 | 1 |
| 2024 | 388.577 | -32.071 | -2.673 | 365.018 | 190.426 | 167.049 | -7.543 | 1 |
| 2023 | 551.602 | 0 | 0 | 186.946 | 43.879 | 167.595 | 24.528 | 1 |
| 2022 | 1.247.290 | 43.316 | 3.610 | 190.658 | 59.847 | 174.327 | 43.516 | 1 |
| 2021 | 1.372.389 | 58.606 | 4.884 | 145.780 | 7.258 | 206.049 | 67.527 | 2 |
| 2020 | 544.313 | 8.721 | 727 | 99.358 | 5.272 | 103.007 | 8.921 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
4.98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.66
Viteza rotație active
2.51
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
4.98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
42.920 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 4.98% | -8.25% | 0% | 3.47% | 4.27% | 1.6% |
| Marjă profit brut | 6.12% | 0% | 0% | 4.47% | 5.27% | 2.4% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 100% | 0% | 99.54% | 86.79% | 97.76% |
| Profit net per salariat | 42.920 Lei | -32.071 Lei | 0 Lei | 43.316 Lei | 29.303 Lei | 4.361 Lei |
Viteza rotație active
2.51
Viteza rotație stocuri
7.8
Durata medie încasare creanțe
33.71 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.51 | 1.09 | 2.61 | 5.33 | 6.43 | 5.03 |
| Viteza rotație stocuri | 7.8 | 8.8 | 207.99 | 46.71 | 15.17 | 6.9 |
| Durata medie încasare creanțe | 33.71 zile | 80.39 zile | 82.7 zile | 39.1 zile | 12.29 zile | 4.88 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 861.971 Lei | 388.577 Lei | 551.602 Lei | 1.247.290 Lei | 686.195 Lei | 272.157 Lei |
Lichiditate curentă
0.66
Lichiditate imediată
0.3
Pondere active imobilizate
40.62%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.66 | 0.46 | 0.9 | 0.91 | 1.41 | 1.04 |
| Lichiditate imediată | 0.3 | 0.34 | 0.88 | 0.77 | 0.79 | 0.24 |
| Pondere active imobilizate | 40.62% | 53.27% | 20.75% | 25.56% | 3.4% | 4.87% |
| Pondere active circulante | 59.38% | 46.73% | 79.25% | 74.44% | 96.6% | 95.13% |
©Firme.ro