Companie
Detalii identificare
Nume firmăDÂMBOVIȚA DE AZI S.R.L.
Cod unic de înregistrare42598628 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ15/490/2020
EUIDROONRC.J15/490/2020
Data înființării09.06.2020 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5813
Această clasă include editarea ziarelor, inclusiv a presei publicitare, cu apariţii de cel puţin patru ori pe săptamâna. Editarea poate fi realizată în formă tipărită sau în format electronic, inclusiv pe Internet. Această clasă exclude : -activităţile agenţiilor de stiri,
6321
6321
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de editare
Obiect activitateActivitati de editare a ziarelor
Informații de contact
AdresaPrincipală nr. 39A, Dragomireşti, Dâmboviţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
291.639
Profit (Lei)
240.882
Număr angajați
1
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 291.639 | 240.882 | 20.074 | 9.971 | 0 | 251.461 | 241.490 | 1 |
| 2023 | 299.355 | 256.805 | 21.400 | 4.428 | 0 | 261.536 | 257.108 | 2 |
| 2022 | 237.729 | 230.047 | 19.171 | 20.614 | 0 | 250.907 | 230.293 | 1 |
| 2021 | 224.031 | 217.115 | 18.093 | 1.446 | 0 | 220.042 | 218.596 | 0 |
| 2020 | 73.800 | 71.281 | 5.940 | 1.449 | 0 | 72.930 | 71.481 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
82.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.75%
Lichiditate curentă
25.22
Viteza rotație active
1.16
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
82.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.75%
Profit net per salariat
240.882 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 82.6% | 85.79% | 96.77% | 96.91% | 96.59% |
| Marjă profit brut | 83.48% | 86.65% | 99.28% | 99.55% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.75% | 99.88% | 99.89% | 99.32% | 99.72% |
| Profit net per salariat | 240.882 Lei | 128.403 Lei | 230.047 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.16
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
256.27 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.16 | 1.14 | 0.95 | 1.02 | 1.01 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 256.27 zile | 286.78 zile | 320.07 zile | 288.92 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 291.639 Lei | 149.678 Lei | 237.729 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
25.22
Lichiditate imediată
25.22
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 25.22 | 59.06 | 12.17 | 152.17 | 50.33 |
| Lichiditate imediată | 25.22 | 59.06 | 12.17 | 152.17 | 50.33 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro