Companie
Detalii identificare
Nume firmăDRM MATTRESS S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 42613825 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2020001360356
EUIDROONRC.J2020001360356
Data înființării11.06.2020 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
3103
Această clasă include:
-fabricarea de saltele: -saltele cu arcuri sau umplute cu diverse materiale de susţinere -saltele din cauciuc celular sau din material plastic -fabricarea de suporturi pentru saltele Această clasă exclude: -fabricarea de saltele pneumatice,
2219 -fabricarea de saltele cu apa,
2219
-fabricarea de saltele: -saltele cu arcuri sau umplute cu diverse materiale de susţinere -saltele din cauciuc celular sau din material plastic -fabricarea de suporturi pentru saltele Această clasă exclude: -fabricarea de saltele pneumatice,
2219 -fabricarea de saltele cu apa,
2219
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea de mobila
Obiect activitateFabricarea de saltele si somiere
Informații de contact
AdresaVuk St. Karadžić nr. 39, Timişoara, Timiş
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
450.150
Profit (Lei)
-90.481
Număr angajați
2
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 450.150 | -90.481 | -7.540 | 205.822 | 78.694 | 62.095 | -64.955 | 2 |
| 2023 | 436.110 | 17.278 | 1.440 | 176.123 | 114.503 | 87.147 | 25.527 | 1 |
| 2022 | 256.235 | 0 | 0 | 220.281 | 157.364 | 71.165 | 8.248 | 1 |
| 2021 | 398.803 | 27.754 | 2.313 | 46.361 | 18.931 | 90.674 | 63.244 | 1 |
| 2020 | 257.533 | 62.291 | 5.191 | 48.102 | 12.118 | 98.475 | 62.491 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-20.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.3
Viteza rotație active
3.2
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-20.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-45.241 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -20.1% | 3.96% | 0% | 6.96% | 24.19% |
| Marjă profit brut | 0% | 4.91% | 0% | 7.94% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 67.69% | 0% | 43.88% | 99.68% |
| Profit net per salariat | -45.241 Lei | 17.278 Lei | 0 Lei | 27.754 Lei | 62.291 Lei |
Viteza rotație active
3.2
Viteza rotație stocuri
8.48
Durata medie încasare creanțe
3.97 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.2 | 2.16 | 1.12 | 3.64 | 2.33 |
| Viteza rotație stocuri | 8.48 | 8.68 | 4.04 | 5.79 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 3.97 zile | 0.07 zile | 6.3 zile | 1.25 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 225.075 Lei | 436.110 Lei | 256.235 Lei | 398.803 Lei | 257.533 Lei |
Lichiditate curentă
0.3
Lichiditate imediată
0.04
Pondere active imobilizate
55.89%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.3 | 0.49 | 0.32 | 1.96 | 2.05 |
| Lichiditate imediată | 0.04 | 0.21 | 0.04 | 0.47 | 2.05 |
| Pondere active imobilizate | 55.89% | 56.78% | 68.86% | 17.27% | 10.96% |
| Pondere active circulante | 44.11% | 43.22% | 31.14% | 82.73% | 89.04% |
©Firme.ro