Companie
Detalii identificare
Nume firmăSEI DIVA S.R.L.
Cod unic de înregistrare42676491 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2020001345225
EUIDROONRC.J2020001345225
Data înființării24.06.2020 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4618
Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata în nume propriu,
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799 -activităţi ale agenţilor de asigurări,
6622 -activităţi ale agenţilor imobiliari,
6820
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799 -activităţi ale agenţilor de asigurări,
6622 -activităţi ale agenţilor imobiliari,
6820
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateIntermedieri in comertul specializat in vanzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
Informații de contact
AdresaPrincipală nr. 20B, Voroveşti, Iaşi
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
111.148
Profit (Lei)
15.252
Număr angajați
1
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 111.148 | 15.252 | 1.271 | 34.211 | 17.662 | 25.074 | 8.525 | 1 |
| 2024 | 89.456 | 694 | 58 | 51.522 | 25.813 | 18.982 | -6.727 | 1 |
| 2023 | 111.794 | 0 | 0 | 22.450 | 0 | 15.028 | -7.422 | 1 |
| 2022 | 79.725 | 0 | 0 | 38.434 | 0 | 39.703 | 1.269 | 1 |
| 2021 | 50.557 | 11.153 | 929 | 42.402 | 0 | 50.772 | 8.370 | 0 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 27.700 | 0 | 24.917 | -2.783 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
13.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.73
Viteza rotație active
2.6
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
13.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
15.252 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 13.72% | 0.78% | 0% | 0% | 22.06% | 0% |
| Marjă profit brut | 14.72% | 1.78% | 0% | 0% | 25.01% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | -10.32% | 0% | 0% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 15.252 Lei | 694 Lei | 0 Lei | 0 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
2.6
Viteza rotație stocuri
8.1
Durata medie încasare creanțe
9.33 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.6 | 2 | 7.44 | 2.01 | 1 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 8.1 | 340.14 | 97.3 | 2.32 | 1.46 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 9.33 zile | 10.81 zile | 7.25 zile | 10.16 zile | 16.03 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 111.148 Lei | 89.456 Lei | 111.794 Lei | 79.725 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.73
Lichiditate imediată
0.33
Pondere active imobilizate
41.33%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.73 | 0.37 | 0.67 | 1.03 | 1.2 | 0.9 |
| Lichiditate imediată | 0.33 | 0.36 | 0.62 | 0.14 | 0.38 | 0.9 |
| Pondere active imobilizate | 41.33% | 57.62% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 58.67% | 42.38% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro