Companie
Detalii identificare
Nume firmăHOMEXPERTS S.R.L.
Cod unic de înregistrare42706886 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ23/2531/2020
EUIDROONRC.J23/2531/2020
Data înființării30.06.2020 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaDunării nr. 71, Oraş Voluntari, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
90.568
Profit (Lei)
24.657
Număr angajați
1
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 90.568 | 24.657 | 2.055 | 3.101 | 0 | 28.686 | 25.585 | 1 |
| 2024 | 64.900 | 6.179 | 515 | 1.629 | 0 | 8.736 | 7.107 | 1 |
| 2023 | 172.344 | 79.545 | 6.629 | 1.535 | 0 | 169.463 | 167.928 | 1 |
| 2022 | 21.658 | 12.110 | 1.009 | 94 | 0 | 88.477 | 88.383 | 1 |
| 2021 | 109.594 | 60.583 | 5.049 | 13.906 | 0 | 90.179 | 76.273 | 1 |
| 2020 | 15.933 | 15.450 | 1.288 | 0 | 0 | 15.650 | 15.650 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
27.22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
96.37%
Lichiditate curentă
9.25
Viteza rotație active
3.16
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
27.22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
96.37%
Profit net per salariat
24.657 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 27.22% | 9.52% | 46.15% | 55.91% | 55.28% | 96.97% |
| Marjă profit brut | 28.1% | 10.52% | 47.03% | 58.92% | 57.39% | 99.97% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 96.37% | 86.94% | 47.37% | 13.7% | 79.43% | 98.72% |
| Profit net per salariat | 24.657 Lei | 6.179 Lei | 79.545 Lei | 12.110 Lei | 60.583 Lei | n/a |
Viteza rotație active
3.16
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
7.98 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.16 | 7.43 | 1.02 | 0.24 | 1.22 | 1.02 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 7.98 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 70.79 zile | 358.52 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 90.568 Lei | 64.900 Lei | 172.344 Lei | 21.658 Lei | 109.594 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
9.25
Lichiditate imediată
9.25
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 9.25 | 5.36 | 110.4 | 941.24 | 6.48 | 0 |
| Lichiditate imediată | 9.25 | 5.36 | 110.4 | 941.24 | 6.48 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro