Companie
Detalii identificare
Nume firmăSIMSAL'ART S.R.L.
Cod unic de înregistrare42740578 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2020001211081
EUIDROONRC.J2020001211081
Data înființării08.07.2020 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4762
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a rechizitelor de birou, cum ar fi creioane, pixuri, hârtie etc.
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a rechizitelor de birou, cum ar fi creioane, pixuri, hârtie etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al ziarelor si articolelor de papetarie, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaCincu nr. 533, Cincu, Braşov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
24.055
Profit (Lei)
5.805
Număr angajați
0
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 24.055 | 5.805 | 484 | 4.416 | 0 | 45.302 | 40.886 | 0 |
| 2023 | 22.084 | 4.453 | 371 | 4.253 | 0 | 39.335 | 35.082 | 0 |
| 2022 | 30.686 | 13.790 | 1.149 | 4.745 | 0 | 35.374 | 30.629 | 0 |
| 2021 | 31.242 | 16.512 | 1.376 | 1.468 | 0 | 18.307 | 16.839 | 0 |
| 2020 | 7.734 | 127 | 11 | 6.390 | 0 | 6.717 | 327 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
24.13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.2%
Lichiditate curentă
10.26
Viteza rotație active
0.53
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
24.13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.2%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 24.13% | 20.16% | 44.94% | 52.85% | 1.64% |
| Marjă profit brut | 28.09% | 23.34% | 47.49% | 55.5% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 14.2% | 12.69% | 45.02% | 98.06% | 38.84% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.53
Viteza rotație stocuri
0.67
Durata medie încasare creanțe
4.42 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.53 | 0.56 | 0.87 | 1.71 | 1.15 |
| Viteza rotație stocuri | 0.67 | 0.69 | 1.06 | 2.77 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 4.42 zile | 4.73 zile | 1.05 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
10.26
Lichiditate imediată
2.11
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 10.26 | 9.25 | 7.46 | 12.47 | 1.05 |
| Lichiditate imediată | 2.11 | 1.77 | 1.34 | 4.79 | 1.05 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro