Companie
Detalii identificare
Nume firmăMAISON MERVEILLE S.R.L.
Cod unic de înregistrare42745354 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ15/637/2020
EUIDROONRC.J15/637/2020
Data înființării08.07.2020 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaMihai Viteazul nr. 99, Viforâta, Dâmboviţa
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
363.593
Profit (Lei)
2.176
Număr angajați
6
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 363.593 | 2.176 | 181 | 57.719 | 0 | 317.369 | 259.650 | 6 |
| 2024 | 292.503 | 82.932 | 6.911 | 36.606 | 656 | 293.423 | 257.473 | 3 |
| 2023 | 287.642 | 22.779 | 1.898 | 26.488 | 3.281 | 197.749 | 174.542 | 4 |
| 2022 | 249.143 | 148.669 | 12.389 | 15.882 | 0 | 167.645 | 151.763 | 2 |
| 2021 | 296.604 | 155.776 | 12.981 | 16.979 | 0 | 180.074 | 163.095 | 3 |
| 2020 | 103.238 | 80.803 | 6.734 | 7.577 | 0 | 88.580 | 81.003 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.84%
Lichiditate curentă
5.5
Viteza rotație active
1.15
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.84%
Profit net per salariat
363 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.6% | 28.35% | 7.92% | 59.67% | 52.52% | 78.27% |
| Marjă profit brut | 1.59% | 29.22% | 8.77% | 60.62% | 53.21% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.84% | 32.21% | 13.05% | 97.96% | 95.51% | 99.75% |
| Profit net per salariat | 363 Lei | 27.644 Lei | 5.695 Lei | 74.335 Lei | 51.925 Lei | 80.803 Lei |
Viteza rotație active
1.15
Viteza rotație stocuri
25.97
Durata medie încasare creanțe
264.41 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.15 | 0.99 | 1.43 | 1.49 | 1.65 | 1.17 |
| Viteza rotație stocuri | 25.97 | 9.44 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 264.41 zile | 280.88 zile | 196.74 zile | 99.18 zile | 58.07 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 60.599 Lei | 97.501 Lei | 71.911 Lei | 124.572 Lei | 98.868 Lei | 103.238 Lei |
Lichiditate curentă
5.5
Lichiditate imediată
5.26
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5.5 | 8.02 | 7.47 | 10.56 | 10.61 | 11.69 |
| Lichiditate imediată | 5.26 | 7.17 | 7.47 | 10.56 | 10.61 | 11.69 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0.22% | 1.63% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 99.78% | 98.37% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro