Companie
Detalii identificare
Nume firmăVALTRANS CARGO SPEED S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 42747240 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/7704/2020
EUIDROONRC.J40/7704/2020
Data înființării08.07.2020 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
AdresaMadarasi nr. 9, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
137.505
Profit (Lei)
23.530
Număr angajați
1
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 137.505 | 23.530 | 1.961 | 96.785 | 0 | 77.109 | -19.676 | 1 |
| 2024 | 210.701 | 4.923 | 410 | 86.948 | 0 | 43.742 | -43.206 | 1 |
| 2023 | 243.353 | 0 | 0 | 106.166 | 0 | 58.037 | -48.129 | 1 |
| 2022 | 140.195 | 0 | 0 | 63.829 | 0 | 41.061 | -22.768 | 1 |
| 2021 | 113.201 | 0 | 0 | 121.093 | 0 | 103.802 | -17.291 | 1 |
| 2020 | 30.331 | 7.209 | 601 | 30.952 | 0 | 38.361 | 7.409 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
17.11%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-119.59%
Lichiditate curentă
0.8
Viteza rotație active
1.78
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
17.11%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-119.59%
Profit net per salariat
23.530 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 17.11% | 2.34% | 0% | 0% | 0% | 23.77% |
| Marjă profit brut | 18.15% | 3.34% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -119.59% | -11.39% | 0% | 0% | 0% | 97.3% |
| Profit net per salariat | 23.530 Lei | 4.923 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 7.209 Lei |
Viteza rotație active
1.78
Viteza rotație stocuri
15278.33
Durata medie încasare creanțe
104.46 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.78 | 4.82 | 4.19 | 3.41 | 1.09 | 0.79 |
| Viteza rotație stocuri | 15278.33 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 104.46 zile | 36.62 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 137.505 Lei | 210.701 Lei | 243.353 Lei | 140.195 Lei | 113.201 Lei | 30.331 Lei |
Lichiditate curentă
0.8
Lichiditate imediată
0.8
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.8 | 0.5 | 0.55 | 0.64 | 0.86 | 1.24 |
| Lichiditate imediată | 0.8 | 0.5 | 0.55 | 0.64 | 0.86 | 1.24 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro