Companie
Detalii identificare
Nume firmăGMP MEDICAL S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 42760532 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2020001539220
EUIDROONRC.J2020001539220
Data înființării10.07.2020 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4646
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al produselor farmaceutice şi medicale
-comerţul cu ridicata al produselor farmaceutice şi medicale
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al produselor farmaceutice
Informații de contact
AdresaAvram Iancu nr. 97, Loc. Paşcani | Municipiul Paşcani, Iaşi
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
621.771
Profit (Lei)
128.356
Număr angajați
1
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 621.771 | 128.356 | 10.696 | 451.245 | 184.467 | 473.477 | 206.699 | 1 |
| 2024 | 472.537 | 77.979 | 6.498 | 206.018 | 86.720 | 197.641 | 78.343 | 0 |
| 2023 | 0 | 0 | 0 | 37.108 | 8.346 | 29.126 | 364 | 0 |
| 2022 | 6.140 | 0 | 0 | 25.707 | 10.090 | 26.465 | 10.848 | 0 |
| 2021 | 41.568 | 7.846 | 654 | 28.067 | 11.834 | 27.645 | 11.412 | 1 |
| 2020 | 12.464 | 3.336 | 278 | 24.583 | 0 | 28.149 | 3.566 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
20.64%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
62.1%
Lichiditate curentă
1.05
Viteza rotație active
0.95
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
20.64%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
62.1%
Profit net per salariat
128.356 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 20.64% | 16.5% | 0% | 0% | 18.88% | 26.77% |
| Marjă profit brut | 24% | 19.56% | 0% | 0% | 21.88% | 29.57% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 62.1% | 99.54% | 0% | 0% | 68.75% | 93.55% |
| Profit net per salariat | 128.356 Lei | n/a | n/a | n/a | 7.846 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.95
Viteza rotație stocuri
1.36
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.95 | 1.66 | 0 | 0.17 | 1.05 | 0.44 |
| Viteza rotație stocuri | 1.36 | 2.77 | 0 | 0.38 | 2.23 | 1.21 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 9.43 zile | 0 | 330.58 zile | 54.45 zile | 8.79 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 621.771 Lei | n/a | n/a | n/a | 41.568 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
1.05
Lichiditate imediată
0.04
Pondere active imobilizate
28.04%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.05 | 0.96 | 0.78 | 1.03 | 0.98 | 1.15 |
| Lichiditate imediată | 0.04 | 0.13 | 0.35 | 0.4 | 0.32 | 0.73 |
| Pondere active imobilizate | 28.04% | 30.5% | 22.27% | 27.6% | 29.98% | 0% |
| Pondere active circulante | 71.96% | 69.5% | 77.73% | 72.4% | 70.02% | 100% |
©Firme.ro