Companie
Detalii identificare
Nume firmăMIRA SMARTCONT S.R.L.
Cod unic de înregistrare42802204 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1/702/2020
EUIDROONRC.J1/702/2020
Data înființării21.07.2020 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaVasile Lucaciu nr. 43, Ciumbrud, Alba
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
128.300
Profit (Lei)
58.232
Număr angajați
1
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 128.300 | 58.232 | 4.853 | 5.686 | 0 | 64.170 | 58.484 | 1 |
| 2024 | 121.800 | 44.458 | 3.705 | 6.284 | 858 | 50.124 | 44.698 | 1 |
| 2023 | 114.000 | 52.336 | 4.361 | 5.040 | 11.153 | 46.463 | 52.576 | 1 |
| 2022 | 78.800 | 52.590 | 4.383 | 14.404 | 21.642 | 48.876 | 56.114 | 1 |
| 2021 | 75.350 | 45.158 | 3.763 | 21.103 | 32.270 | 33.608 | 45.628 | 0 |
| 2020 | 12.600 | 10.796 | 900 | 378 | 860 | 10.514 | 10.996 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
45.39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.57%
Lichiditate curentă
11.29
Viteza rotație active
2
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
45.39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.57%
Profit net per salariat
58.232 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 45.39% | 36.5% | 45.91% | 66.74% | 59.93% | 85.68% |
| Marjă profit brut | 46.32% | 37.48% | 46.89% | 68.87% | 62.57% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.57% | 99.46% | 99.54% | 93.72% | 98.97% | 98.18% |
| Profit net per salariat | 58.232 Lei | 44.458 Lei | 52.336 Lei | 52.590 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
2
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
56.76 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2 | 2.39 | 1.98 | 1.12 | 1.14 | 1.11 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 56.76 zile | 30.12 zile | 5.44 zile | 9.03 zile | 6.54 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 128.300 Lei | 121.800 Lei | 114.000 Lei | 78.800 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
11.29
Lichiditate imediată
11.29
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 11.29 | 7.98 | 9.22 | 3.39 | 1.59 | 27.81 |
| Lichiditate imediată | 11.29 | 7.98 | 9.22 | 3.39 | 1.59 | 27.81 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 1.68% | 19.36% | 30.69% | 48.98% | 7.56% |
| Pondere active circulante | 100% | 98.32% | 80.64% | 69.31% | 51.02% | 92.44% |
©Firme.ro