Companie
Detalii identificare
Nume firmăAQUA MATHIS S.R.L.
Cod unic de înregistrare42803447 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/8390/2020
EUIDROONRC.J40/8390/2020
Data înființării21.07.2020 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4690
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al diverselor produse fără nici o specializare
-comerţul cu ridicata al diverselor produse fără nici o specializare
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata nespecializat
Informații de contact
AdresaPescăruşului nr. 3, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
219.386
Profit (Lei)
52.950
Număr angajați
1
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 219.386 | 52.950 | 4.413 | 534.208 | 2.636 | 622.094 | 90.522 | 1 |
| 2023 | 136.792 | 0 | 0 | 474.186 | 4.447 | 507.311 | 37.572 | 1 |
| 2022 | 258.296 | 66.226 | 5.519 | 487.041 | 8.608 | 517.843 | 39.410 | 2 |
| 2021 | 228.725 | 0 | 0 | 308.121 | 11.593 | 269.712 | -26.816 | 1 |
| 2020 | 84.569 | 22.606 | 1.884 | 186.704 | 9.600 | 199.910 | 22.806 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
24.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
58.49%
Lichiditate curentă
1.16
Viteza rotație active
0.35
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
24.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
58.49%
Profit net per salariat
52.950 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 24.14% | 0% | 25.64% | 0% | 26.73% |
| Marjă profit brut | 25.44% | 0% | 26.64% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 58.49% | 0% | 100% | 0% | 99.12% |
| Profit net per salariat | 52.950 Lei | 0 Lei | 33.113 Lei | 0 Lei | 22.606 Lei |
Viteza rotație active
0.35
Viteza rotație stocuri
0.66
Durata medie încasare creanțe
443.74 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.35 | 0.27 | 0.49 | 0.81 | 0.4 |
| Viteza rotație stocuri | 0.66 | 0.31 | 0.6 | 1.01 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 443.74 zile | 150.85 zile | 126.34 zile | 54.83 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 219.386 Lei | 136.792 Lei | 129.148 Lei | 228.725 Lei | 84.569 Lei |
Lichiditate curentă
1.16
Lichiditate imediată
0.54
Pondere active imobilizate
0.42%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.16 | 1.07 | 1.06 | 0.88 | 1.07 |
| Lichiditate imediată | 0.54 | 0.14 | 0.19 | 0.14 | 1.07 |
| Pondere active imobilizate | 0.42% | 0.87% | 1.64% | 4.12% | 4.58% |
| Pondere active circulante | 99.58% | 99.13% | 98.36% | 95.88% | 95.42% |
©Firme.ro