Companie
Detalii identificare
Nume firmăDERULO SPEED S.R.L.
Cod unic de înregistrare42923010 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2020001034264
EUIDROONRC.J2020001034264
Data înființării17.08.2020 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4932
Această clasă include, de asemenea: -închirieri de autovehicule particulare, cu operator
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi cu taxiuri
Informații de contact
AdresaLămâiţei nr. 13, Loc. Târgu Mureş | Municipiul Târgu Mureş, Mureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
68.208
Profit (Lei)
15.359
Număr angajați
1
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 68.208 | 15.359 | 1.280 | 22.660 | 8.007 | 29.098 | 15.599 | 1 |
| 2024 | 92.284 | 8.001 | 667 | 16.000 | 21.733 | 22.217 | 29.281 | 1 |
| 2023 | 100.692 | 21.040 | 1.753 | 24.354 | 35.460 | 8.833 | 21.280 | 1 |
| 2022 | 130.179 | 84.973 | 7.081 | 15.890 | 2.812 | 97.672 | 85.213 | 1 |
| 2021 | 86.163 | 40.651 | 3.388 | 2.808 | 6.562 | 43.229 | 47.695 | 1 |
| 2020 | 15.185 | 6.844 | 570 | 11.787 | 10.468 | 7.948 | 7.044 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
22.52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.46%
Lichiditate curentă
1.28
Viteza rotație active
1.84
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
22.52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.46%
Profit net per salariat
15.359 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 22.52% | 8.67% | 20.9% | 65.27% | 47.18% | 45.07% |
| Marjă profit brut | 26.71% | 9.52% | 21.89% | 66.25% | 48.06% | 47.22% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 98.46% | 27.32% | 98.87% | 99.72% | 85.23% | 97.16% |
| Profit net per salariat | 15.359 Lei | 8.001 Lei | 21.040 Lei | 84.973 Lei | 40.651 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.84
Viteza rotație stocuri
76.47
Durata medie încasare creanțe
1 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.84 | 2.1 | 2.27 | 1.3 | 1.73 | 0.82 |
| Viteza rotație stocuri | 76.47 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1 zile | 0 zile | 0 zile | 175.59 zile | 139.76 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 68.208 Lei | 92.284 Lei | 100.692 Lei | 130.179 Lei | 86.163 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
1.28
Lichiditate imediată
1.24
Pondere active imobilizate
21.58%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.28 | 1.39 | 0.36 | 6.15 | 15.39 | 0.67 |
| Lichiditate imediată | 1.24 | 1.39 | 0.36 | 6.15 | 15.39 | 0.67 |
| Pondere active imobilizate | 21.58% | 49.45% | 80.06% | 2.8% | 13.18% | 56.84% |
| Pondere active circulante | 78.42% | 50.55% | 19.94% | 97.2% | 86.82% | 43.16% |
©Firme.ro