Companie
Detalii identificare
Nume firmăTRANSIMPEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 4295966 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ24/641/1993
EUIDROONRC.J24/641/1993
Data înființării13.07.1993 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1621
Această clasă include:
-fabricarea foilor de furnir, suficient de subţiri pentru a fi folosite la furniruit, la confecţionarea placajului sau în alte scopuri: -lustruit, vopsit, acoperit, impregnat, consolidat (cu suport de hârtie sau materiale textile) -confecţionat în scop decorativ -fabricarea placajului, a panourilor de furnir şi a plăcilor şi foilor de lemn -fabricarea de plăci cu aşchii orientate (OSB) şi alte plăci din particule din lemn -fabricarea plăcilor fibrolemnoase cu densitate medie (MDF) şi a altor plăci fibrolemnoase -fabricarea lemnului densificat -fabricarea lemnului laminat încleiat, a lemnului furniruit laminat
-fabricarea foilor de furnir, suficient de subţiri pentru a fi folosite la furniruit, la confecţionarea placajului sau în alte scopuri: -lustruit, vopsit, acoperit, impregnat, consolidat (cu suport de hârtie sau materiale textile) -confecţionat în scop decorativ -fabricarea placajului, a panourilor de furnir şi a plăcilor şi foilor de lemn -fabricarea de plăci cu aşchii orientate (OSB) şi alte plăci din particule din lemn -fabricarea plăcilor fibrolemnoase cu densitate medie (MDF) şi a altor plăci fibrolemnoase -fabricarea lemnului densificat -fabricarea lemnului laminat încleiat, a lemnului furniruit laminat
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorPrelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn si pluta, cu exceptia mobilei; fabricarea articolelor din paie si din alte materiale vegetale impletite
Obiect activitateFabricarea de furnire si a panourilor de lemn
Informații de contact
Adresastr. Avram Iancu nr. 29, Ulmeni, Maramureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
47.300
Profit (Lei)
-2.512
Număr angajați
0
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 47.300 | -2.512 | -209 | 303.863 | 89.951 | 106.379 | -107.533 | 0 |
| 2023 | 18.216 | 0 | 0 | 296.115 | 100.689 | 90.405 | -105.021 | 1 |
| 2022 | 39.028 | 9.923 | 827 | 296.483 | 111.427 | 101.022 | -84.034 | 1 |
| 2021 | 16.335 | 0 | 0 | 302.258 | 122.164 | 86.030 | -93.957 | 0 |
| 2020 | 144.587 | 8.662 | 722 | 214.919 | 84.167 | 87.332 | -43.420 | 0 |
| 2019 | 73.762 | 0 | 0 | 170.405 | 95.733 | 22.590 | -52.082 | 0 |
| 2018 | 1.641 | 0 | 0 | 126.180 | 104.738 | 15.373 | -6.069 | 0 |
| 2017 | 1.366 | 0 | 0 | 114.267 | 117.906 | 76.991 | 80.630 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-5.31%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.34%
Lichiditate curentă
0.35
Viteza rotație active
0.24
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-5.31%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.34%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -5.31% | 0% | 25.43% | 0% | 5.99% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 27.92% | 0% | 8.8% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 2.34% | 0% | -11.81% | 0% | -19.95% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | 0 Lei | 9.923 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.24
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
397.56 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.24 | 0.1 | 0.18 | 0.08 | 0.84 | 0.62 | 0.01 | 0.01 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 3.83 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 397.56 zile | 1028.3 zile | 475.43 zile | 891.95 zile | 82.67 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 18.216 Lei | 39.028 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.35
Lichiditate imediată
0.35
Pondere active imobilizate
45.82%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.35 | 0.31 | 0.34 | 0.28 | 0.41 | 0.13 | 0.12 | 0.67 |
| Lichiditate imediată | 0.35 | 0.31 | 0.34 | 0.28 | 0.23 | 0.13 | 0.12 | 0.67 |
| Pondere active imobilizate | 45.82% | 52.69% | 52.45% | 58.68% | 49.08% | 80.91% | 87.2% | 60.5% |
| Pondere active circulante | 54.18% | 47.31% | 47.55% | 41.32% | 50.92% | 19.09% | 12.8% | 39.5% |
©Firme.ro