Companie
Detalii identificare
Nume firmăDIATEX CONF S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 43024305 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ39/610/2020
EUIDROONRC.J39/610/2020
Data înființării09.09.2020 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1413
Această clasă include:
-fabricarea altor confecţii din materiale ţesute, tricotate sau croşetate, materiale neţesute etc., pentru bărbaţi, femei şi copii: -haine, costume, compleuri, jachete, pantaloni, fuste, etc.
Această clasă include de asemenea:
-croitoria la comandă -fabricarea unor părţi ale produselor enumerate anterior Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din blană (cu excepţia articolelor pentru acoperit capul),
1420 -fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din cauciuc sau materiale plastice neasamblate prin cusături, ci prin lipire,
2219, 2229 -fabricarea îmbrăcămintei din material ignifug si a îmbrăcămintei de protecţie,
3299 -repararea articolelor de îmbrăcăminte,
9529
-fabricarea altor confecţii din materiale ţesute, tricotate sau croşetate, materiale neţesute etc., pentru bărbaţi, femei şi copii: -haine, costume, compleuri, jachete, pantaloni, fuste, etc.
Această clasă include de asemenea:
-croitoria la comandă -fabricarea unor părţi ale produselor enumerate anterior Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din blană (cu excepţia articolelor pentru acoperit capul),
1420 -fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din cauciuc sau materiale plastice neasamblate prin cusături, ci prin lipire,
2219, 2229 -fabricarea îmbrăcămintei din material ignifug si a îmbrăcămintei de protecţie,
3299 -repararea articolelor de îmbrăcăminte,
9529
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea articolelor de imbracaminte
Obiect activitateFabricarea altor articole de imbracaminte (exclusiv lenjeria de corp)
Informații de contact
AdresaProfesor Ioan Popa nr. 66, Gugeşti, Vrancea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
731.915
Profit (Lei)
145.715
Număr angajați
8
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 731.915 | 145.715 | 12.143 | 41.300 | 148.439 | 270.087 | 377.226 | 8 |
| 2023 | 481.800 | 125.089 | 10.424 | 60.846 | 171.167 | 98.987 | 231.511 | 10 |
| 2022 | 254.855 | 87.607 | 7.301 | 3.988 | 860 | 244.157 | 281.857 | 5 |
| 2021 | 206.807 | 115.940 | 9.662 | 4.689 | 2.335 | 149.053 | 224.249 | 3 |
| 2020 | 124.505 | 108.109 | 9.009 | 2.994 | 0 | 111.303 | 108.309 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
19.91%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
38.63%
Lichiditate curentă
6.54
Viteza rotație active
1.75
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
19.91%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
38.63%
Profit net per salariat
18.214 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 19.91% | 25.96% | 34.38% | 56.06% | 86.83% |
| Marjă profit brut | 22.91% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 38.63% | 54.03% | 31.08% | 51.7% | 99.82% |
| Profit net per salariat | 18.214 Lei | 12.509 Lei | 17.521 Lei | 38.647 Lei | 54.055 Lei |
Viteza rotație active
1.75
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
48.03 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.75 | 1.78 | 1.04 | 1.37 | 1.12 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 48.03 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 91.489 Lei | 48.180 Lei | 50.971 Lei | 68.936 Lei | 62.253 Lei |
Lichiditate curentă
6.54
Lichiditate imediată
6.54
Pondere active imobilizate
35.47%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6.54 | 1.63 | 61.22 | 31.79 | 37.18 |
| Lichiditate imediată | 6.54 | 1.63 | 61.22 | 31.79 | 37.18 |
| Pondere active imobilizate | 35.47% | 63.36% | 0.35% | 1.54% | 0% |
| Pondere active circulante | 64.53% | 36.64% | 99.65% | 98.46% | 100% |
©Firme.ro