Companie
Detalii identificare
Nume firmăBRAMIRA STAR IMPEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 4307890 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1993000912020
EUIDROONRC.J1993000912020
Data înființării17.07.1993 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4711
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
AdresaSânmartin, Arad
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
938.868
Profit (Lei)
18.915
Număr angajați
1
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 938.868 | 18.915 | 1.576 | 120.033 | 85.345 | 168.188 | 133.500 | 1 |
| 2023 | 779.525 | 0 | 0 | 187.704 | 171.777 | 141.382 | 125.455 | 1 |
| 2022 | 588.491 | 63.954 | 5.330 | 203.146 | 202.158 | 139.569 | 138.581 | 1 |
| 2021 | 389.494 | 110.321 | 9.193 | 19.610 | 3.180 | 89.913 | 74.626 | 1 |
| 2020 | 309.006 | 19.445 | 1.620 | 106.830 | 146 | 70.989 | -35.695 | 0 |
| 2019 | 147.554 | 16.544 | 1.379 | 119.600 | 146 | 64.314 | -55.140 | 2 |
| 2018 | 161.566 | 0 | 0 | 117.949 | 146 | 46.119 | -71.684 | 2 |
| 2017 | 130.157 | 0 | 0 | 92.477 | 146 | 42.883 | -49.448 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
2.01%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.17%
Lichiditate curentă
1.4
Viteza rotație active
3.7
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
2.01%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.17%
Profit net per salariat
18.915 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 2.01% | 0% | 10.87% | 28.32% | 6.29% | 11.21% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 4.54% | 0.47% | 11.74% | 29.34% | 9.29% | 13.71% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 14.17% | 0% | 46.15% | 100% | -54.48% | -30% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 18.915 Lei | 0 Lei | 63.954 Lei | 110.321 Lei | n/a | 8.272 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
3.7
Viteza rotație stocuri
7.11
Durata medie încasare creanțe
2.88 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.7 | 2.49 | 1.72 | 4.18 | 4.34 | 2.29 | 3.49 | 3.02 |
| Viteza rotație stocuri | 7.11 | 7.47 | 7.25 | 10.52 | 5.44 | 6.08 | 8.62 | 7.97 |
| Durata medie încasare creanțe | 2.88 zile | 2.08 zile | 1.21 zile | 6.33 zile | 0 zile | 64.16 zile | 58.6 zile | 72.74 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 938.868 Lei | 779.525 Lei | 588.491 Lei | 389.494 Lei | n/a | 73.777 Lei | 80.783 Lei | 65.079 Lei |
Lichiditate curentă
1.4
Lichiditate imediată
0.3
Pondere active imobilizate
33.66%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.4 | 0.75 | 0.69 | 4.59 | 0.66 | 0.54 | 0.39 | 0.46 |
| Lichiditate imediată | 0.3 | 0.2 | 0.29 | 2.7 | 0.13 | 0.33 | 0.23 | 0.29 |
| Pondere active imobilizate | 33.66% | 54.85% | 59.16% | 3.42% | 0.21% | 0.23% | 0.32% | 0.34% |
| Pondere active circulante | 66.34% | 45.15% | 40.84% | 96.58% | 99.79% | 99.77% | 99.68% | 99.66% |
©Firme.ro