Companie
Detalii identificare
Nume firmăRAW FACTORY S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 43128659 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2020012707409
EUIDROONRC.J2020012707409
Data înființării01.10.2020 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1071
Această clasă include:
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea painii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie
Informații de contact
AdresaGriviţei nr. 401, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
647.651
Profit (Lei)
260.580
Număr angajați
1
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 647.651 | 260.580 | 21.715 | 300.797 | 7.411 | 551.914 | 260.820 | 1 |
| 2023 | 461.018 | 119.890 | 9.991 | 32.540 | 2.844 | 195.401 | 166.199 | 1 |
| 2022 | 283.526 | 110.183 | 9.182 | 84.997 | 1.347 | 193.473 | 109.823 | 1 |
| 2021 | 142.789 | 49.463 | 4.122 | 23.486 | 2.964 | 63.481 | 42.959 | 0 |
| 2020 | 2.250 | 0 | 0 | 18.682 | 4.581 | 7.597 | -6.504 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
40.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.91%
Lichiditate curentă
1.83
Viteza rotație active
1.16
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
40.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.91%
Profit net per salariat
260.580 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 40.23% | 26.01% | 38.86% | 34.64% | 0% |
| Marjă profit brut | 42.75% | 27% | 41.05% | 37.63% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.91% | 72.14% | 100% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 260.580 Lei | 119.890 Lei | 110.183 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.16
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
146.26 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.16 | 2.33 | 1.46 | 2.15 | 0.18 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 154.85 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 146.26 zile | 64.76 zile | 86.2 zile | 17.9 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 647.651 Lei | 461.018 Lei | 283.526 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.83
Lichiditate imediată
1.83
Pondere active imobilizate
1.32%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.83 | 6 | 2.28 | 2.7 | 0.41 |
| Lichiditate imediată | 1.83 | 6 | 2.25 | 2.7 | 0.41 |
| Pondere active imobilizate | 1.32% | 1.43% | 0.69% | 4.46% | 37.62% |
| Pondere active circulante | 98.68% | 98.57% | 99.31% | 95.54% | 62.38% |
©Firme.ro