Companie
Detalii identificare
Nume firmăSTORYTELLING HOUSE S.R.L.
Cod unic de înregistrare43333769 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2020015505408
EUIDROONRC.J2020015505408
Data înființării16.11.2020 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5911
Această clasă include:
-activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune (seriale de televiziune, documentare, etc.) sau reclame de televiziune.
Această clasă include de asemenea:
-activităţile arhivelor de filme, etc. Această clasă exclude: -copierea de filme (cu excepţia reproducerii filmelor cinematografice pentru distribuţia în cinematografe) precum şi reproducerea benzilor magnetice audio şi video, CD-uri sau DVD-uri după original,
1820 -comerţ cu ridicata a benzilor video, CD-urilor şi DVD-urilor înregistrate,
4643 -comerţ cu ridicata a benzilor video şi a CD-urilor neînregistrate,
4652 -comerţ cu amănuntul de benzi video, CD-uri, DVD-uri,
4763 -activităţi de post producţie,
5912 -înregistrări audio şi înregistrarea pe bandă a cărţilor
5920 -activităţi de difuzare de programe de televiziune,
602 -crearea unui program complet al unui canal de televiziune,
602 -prelucrarea filmelor, alta decât pentru industria cinematografică,
7420 -activităţi ale agenţiilor sau agenţilor pentru personalul din domeniul artistic sau teatral,
7490 -închirierea casetelor video, DVD-urilor, publicului general,
7722 -captarea în circuit închis, în timp real a transmisiilor televizate in direct, şedinţelor, conferinţelor, etc.,
8299 -activităţi independente (pe cont propriu) ale actorilor, realizatorilor de desene animate, regizorilor, consultanţilor şi a altor specialişti din domeniu,
900
-activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune (seriale de televiziune, documentare, etc.) sau reclame de televiziune.
Această clasă include de asemenea:
-activităţile arhivelor de filme, etc. Această clasă exclude: -copierea de filme (cu excepţia reproducerii filmelor cinematografice pentru distribuţia în cinematografe) precum şi reproducerea benzilor magnetice audio şi video, CD-uri sau DVD-uri după original,
1820 -comerţ cu ridicata a benzilor video, CD-urilor şi DVD-urilor înregistrate,
4643 -comerţ cu ridicata a benzilor video şi a CD-urilor neînregistrate,
4652 -comerţ cu amănuntul de benzi video, CD-uri, DVD-uri,
4763 -activităţi de post producţie,
5912 -înregistrări audio şi înregistrarea pe bandă a cărţilor
5920 -activităţi de difuzare de programe de televiziune,
602 -crearea unui program complet al unui canal de televiziune,
602 -prelucrarea filmelor, alta decât pentru industria cinematografică,
7420 -activităţi ale agenţiilor sau agenţilor pentru personalul din domeniul artistic sau teatral,
7490 -închirierea casetelor video, DVD-urilor, publicului general,
7722 -captarea în circuit închis, în timp real a transmisiilor televizate in direct, şedinţelor, conferinţelor, etc.,
8299 -activităţi independente (pe cont propriu) ale actorilor, realizatorilor de desene animate, regizorilor, consultanţilor şi a altor specialişti din domeniu,
900
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de productie cinematografica, video si de programe de televiziune; inregistrari audio si activitati de editare muzicala
Obiect activitateActivitati de productie cinematografica, video si de programe de televiziune
Informații de contact
AdresaDealului nr. 2, Sat Mislea | Comuna Scorţeni, Prahova
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
117.721
Profit (Lei)
30.610
Număr angajați
0
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 117.721 | 30.610 | 2.551 | 61.383 | 26.262 | 68.086 | 32.965 | 0 |
| 2023 | 301.502 | 125.411 | 10.451 | 91.580 | 37.957 | 179.274 | 125.651 | 0 |
| 2022 | 230.034 | 108.348 | 9.029 | 147.685 | 9.742 | 246.531 | 108.588 | 0 |
| 2021 | 163.469 | 82.851 | 6.904 | 3.633 | 29.010 | 62.078 | 87.455 | 0 |
| 2020 | 51.570 | 43.404 | 3.617 | 1.916 | 0 | 45.520 | 43.604 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
92.86%
Lichiditate curentă
1.11
Viteza rotație active
1.25
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
92.86%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 26% | 41.6% | 47.1% | 50.68% | 84.17% |
| Marjă profit brut | 32.27% | 51.15% | 50.12% | 53.6% | 87.19% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 92.86% | 99.81% | 99.78% | 94.74% | 99.54% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.25
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
153.63 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.25 | 1.39 | 0.9 | 1.79 | 1.13 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 5.81 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 153.63 zile | 171.65 zile | 11.24 zile | 42.43 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.11
Lichiditate imediată
1.11
Pondere active imobilizate
27.84%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.11 | 1.96 | 1.67 | 17.09 | 23.76 |
| Lichiditate imediată | 1.11 | 1.96 | 1.4 | 17.09 | 23.76 |
| Pondere active imobilizate | 27.84% | 17.47% | 3.8% | 31.85% | 0% |
| Pondere active circulante | 72.16% | 82.53% | 96.2% | 68.15% | 100% |
©Firme.ro