Companie
Detalii identificare
Nume firmăCOVORESCU S.R.L.
Cod unic de înregistrare43387807 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ38/980/2020
EUIDROONRC.J38/980/2020
Data înființării26.11.2020 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
9601
Această clasă include:
-spălarea şi curăţarea uscată, călcarea etc., a tuturor tipurilor de articole de îmbrăcăminte (inclusiv din blană) şi textile, utilizând echipamente mecanice, manuale sau maşini cu auto-servire ce funcţionează cu monede, pentru publicul larg sau pentru clienţi industriali sau comerciali -colectarea şi livrarea lenjeriei -şamponarea carpetelor şi covoarelor; curăţarea draperiilor şi a perdelelor, la domiciliul clienţilor sau nu -curăţarea rufăriei, uniformelor de lucru şi altor articole similare, de către spălătorii Această clasă exclude: -închirierea îmbrăcămintei, alta decât uniformele de lucru, chiar dacă curăţirea acestor articole este o parte integrantă a activităţii,
7729 -repararea şi modificarea îmbrăcămintei,
9529
-spălarea şi curăţarea uscată, călcarea etc., a tuturor tipurilor de articole de îmbrăcăminte (inclusiv din blană) şi textile, utilizând echipamente mecanice, manuale sau maşini cu auto-servire ce funcţionează cu monede, pentru publicul larg sau pentru clienţi industriali sau comerciali -colectarea şi livrarea lenjeriei -şamponarea carpetelor şi covoarelor; curăţarea draperiilor şi a perdelelor, la domiciliul clienţilor sau nu -curăţarea rufăriei, uniformelor de lucru şi altor articole similare, de către spălătorii Această clasă exclude: -închirierea îmbrăcămintei, alta decât uniformele de lucru, chiar dacă curăţirea acestor articole este o parte integrantă a activităţii,
7729 -repararea şi modificarea îmbrăcămintei,
9529
Industrie
Alte activităţi de servicii
SectorAlte activitati de servicii
Obiect activitateSpalarea si curatarea (uscata) articolelor textile si a produselor din blana
Informații de contact
AdresaMihai Viteazu nr. 45, Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
240.837
Profit (Lei)
308
Număr angajați
3
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 240.837 | 308 | 26 | 58.732 | 68.177 | 4.469 | -34.152 | 3 |
| 2023 | 273.083 | 507 | 42 | 52.769 | 94.826 | 18.308 | -34.460 | 4 |
| 2022 | 137.736 | 581 | 48 | 54.611 | 122.580 | 19.644 | -34.967 | 5 |
| 2021 | 22.231 | 0 | 0 | 53.571 | 150.333 | 121.175 | -35.548 | 5 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 250 | 112 | 462.637 | 119 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-0.9%
Lichiditate curentă
0.08
Viteza rotație active
3.32
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-0.9%
Profit net per salariat
103 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.13% | 0.19% | 0.42% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 1.1% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -0.9% | -1.47% | -1.66% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 103 Lei | 127 Lei | 116 Lei | 0 Lei | n/a |
Viteza rotație active
3.32
Viteza rotație stocuri
230.91
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.32 | 2.41 | 0.97 | 0.08 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 230.91 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 80.279 Lei | 68.271 Lei | 27.547 Lei | 4.446 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.08
Lichiditate imediată
0.06
Pondere active imobilizate
93.85%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.08 | 0.35 | 0.36 | 2.26 | 1850.55 |
| Lichiditate imediată | 0.06 | 0.35 | 0.36 | 2.26 | 1850.55 |
| Pondere active imobilizate | 93.85% | 83.82% | 86.19% | 55.37% | 0.02% |
| Pondere active circulante | 6.15% | 16.18% | 13.81% | 44.63% | 99.98% |
©Firme.ro