Companie
Detalii identificare
Nume firmăANIMA VIVENS S.R.L.
Cod unic de înregistrare43425722 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ38/1009/2020
EUIDROONRC.J38/1009/2020
Data înființării09.12.2020 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4776
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al florilor, plantelor si semintelor, comert cu amanuntul al animalelor de companie si a hranei pentru acestea, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaPlopilor nr. 5, Oraş Băbeni, Vâlcea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
24.420
Profit (Lei)
5.301
Număr angajați
0
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 24.420 | 5.301 | 442 | 29.259 | 16.251 | 36.697 | 6.818 | 0 |
| 2023 | 54.339 | 16.167 | 1.347 | 29.418 | 32.061 | 31.877 | 1.517 | 0 |
| 2022 | 76.173 | 0 | 0 | 24.686 | 49.452 | 11.970 | -14.650 | 1 |
| 2021 | 32.636 | 14.272 | 1.189 | 12.372 | 66.843 | 28.774 | 14.472 | 1 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 45 | 45 | 200 | 200 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
21.71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
77.75%
Lichiditate curentă
1.25
Viteza rotație active
0.46
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
21.71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
77.75%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 21.71% | 29.75% | 0% | 43.73% | 0% |
| Marjă profit brut | 26.82% | 35.99% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 77.75% | 100% | 0% | 98.62% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | 0 Lei | 14.272 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.46
Viteza rotație stocuri
2.82
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.46 | 0.85 | 1.24 | 0.34 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 2.82 | 6.23 | 9.61 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | 76.173 Lei | 32.636 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
1.25
Lichiditate imediată
0.96
Pondere active imobilizate
30.69%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.25 | 1.08 | 0.48 | 2.33 | 4.44 |
| Lichiditate imediată | 0.96 | 0.79 | 0.16 | 2.33 | 4.44 |
| Pondere active imobilizate | 30.69% | 50.14% | 80.51% | 69.91% | 18.37% |
| Pondere active circulante | 69.31% | 49.86% | 19.49% | 30.09% | 81.63% |
©Firme.ro