Companie
Detalii identificare
Nume firmăCONSTANTIN VERITABIL CONSTRUCT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 43565394 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2021000036525
EUIDROONRC.J2021000036525
Data înființării15.01.2021 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaTineretului nr. 22, Bolintin-Deal, Giurgiu
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
294.849
Profit (Lei)
78.244
Număr angajați
2
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 294.849 | 78.244 | 6.520 | 6.808 | 46.930 | 172.860 | 212.982 | 2 |
| 2024 | 540.025 | 139.527 | 11.627 | 35.949 | 72.822 | 230.088 | 266.961 | 2 |
| 2023 | 742.074 | 298.497 | 24.875 | 95.689 | 98.861 | 391.275 | 450.260 | 4 |
| 2022 | 934.300 | 658.748 | 54.896 | 87.653 | 120.586 | 445.458 | 521.437 | 2 |
| 2021 | 241.308 | 92.489 | 7.707 | 3.043 | 24.478 | 30.054 | 92.689 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
26.54%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
36.74%
Lichiditate curentă
25.39
Viteza rotație active
1.34
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
26.54%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
36.74%
Profit net per salariat
39.122 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 26.54% | 25.84% | 40.22% | 70.51% | 38.33% |
| Marjă profit brut | 27.48% | 28.71% | 41.16% | 71.51% | 39.33% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 36.74% | 52.26% | 66.29% | 100% | 99.78% |
| Profit net per salariat | 39.122 Lei | 69.764 Lei | 74.624 Lei | 329.374 Lei | 46.245 Lei |
Viteza rotație active
1.34
Viteza rotație stocuri
23.17
Durata medie încasare creanțe
6.43 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.34 | 1.78 | 1.51 | 1.65 | 4.43 |
| Viteza rotație stocuri | 23.17 | 0 | 58.33 | 785.13 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 6.43 zile | 14.98 zile | 0.31 zile | 0.04 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 147.425 Lei | 270.013 Lei | 185.519 Lei | 467.150 Lei | 120.654 Lei |
Lichiditate curentă
25.39
Lichiditate imediată
23.52
Pondere active imobilizate
21.35%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 25.39 | 6.4 | 4.09 | 5.08 | 9.88 |
| Lichiditate imediată | 23.52 | 6.4 | 3.96 | 5.07 | 9.88 |
| Pondere active imobilizate | 21.35% | 24.04% | 20.17% | 21.3% | 44.89% |
| Pondere active circulante | 78.65% | 75.96% | 79.83% | 78.7% | 55.11% |
©Firme.ro