Companie
Detalii identificare
Nume firmăALECSANDER EDIL CONSTRUCT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 43576520 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2021000073155
EUIDROONRC.J2021000073155
Data înființării19.01.2021 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaIndependenţei nr. 36, Sat Tărtăseşti | Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
713.140
Profit (Lei)
40.455
Număr angajați
1
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 713.140 | 40.455 | 3.371 | 197.239 | 101.365 | 192.140 | 157.678 | 1 |
| 2024 | 328.138 | 7.298 | 608 | 255.049 | 143.309 | 167.551 | 117.223 | 1 |
| 2023 | 417.137 | 78.071 | 6.506 | 62.067 | 0 | 164.018 | 109.926 | 1 |
| 2022 | 388.943 | 108.136 | 9.011 | 54.153 | 0 | 186.008 | 131.855 | 1 |
| 2021 | 65.704 | 23.520 | 1.960 | 45.448 | 0 | 69.168 | 23.720 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.67%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
25.66%
Lichiditate curentă
0.97
Viteza rotație active
2.43
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.67%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
25.66%
Profit net per salariat
40.455 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.67% | 2.22% | 18.72% | 27.8% | 35.8% |
| Marjă profit brut | 6.63% | 3.55% | 19.57% | 29.7% | 38.74% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 25.66% | 6.23% | 71.02% | 82.01% | 99.16% |
| Profit net per salariat | 40.455 Lei | 7.298 Lei | 78.071 Lei | 108.136 Lei | n/a |
Viteza rotație active
2.43
Viteza rotație stocuri
10.32
Durata medie încasare creanțe
30.34 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.43 | 1.06 | 2.54 | 2.09 | 0.95 |
| Viteza rotație stocuri | 10.32 | 2.99 | 6.39 | 12.53 | 63.67 |
| Durata medie încasare creanțe | 30.34 zile | 33.05 zile | 23.09 zile | 7.61 zile | 15.13 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 713.140 Lei | 328.138 Lei | 417.137 Lei | 388.943 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.97
Lichiditate imediată
0.62
Pondere active imobilizate
34.54%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.97 | 0.66 | 2.64 | 3.43 | 1.52 |
| Lichiditate imediată | 0.62 | 0.23 | 1.59 | 2.86 | 1.5 |
| Pondere active imobilizate | 34.54% | 46.1% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 65.46% | 53.9% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro