Companie
Detalii identificare
Nume firmăHATULA LUCIO S.R.L.
Cod unic de înregistrare43602000 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2021000050396
EUIDROONRC.J2021000050396
Data înființării22.01.2021 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4772
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a încălţămintei -vânzarea cu amănuntul a articolelor din piele -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de călătorie din piele şi înlocuitori de piele Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a încălţămintei speciale pentru sport, de tipul clăparilor,
4764
-vânzarea cu amănuntul a încălţămintei -vânzarea cu amănuntul a articolelor din piele -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de călătorie din piele şi înlocuitori de piele Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a încălţămintei speciale pentru sport, de tipul clăparilor,
4764
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al incaltamintei si articolelor din piele, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaProf. Dimitrie Caian nr. 1, Loc. Focşani | Municipiul Focşani, Vrancea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
241.830
Profit (Lei)
8.740
Număr angajați
1
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 241.830 | 8.740 | 728 | 193.175 | 287.508 | 38.872 | 133.205 | 1 |
| 2023 | 260.340 | 5.947 | 496 | 208.468 | 301.468 | 31.465 | 124.465 | 1 |
| 2022 | 265.759 | 9.702 | 809 | 247.798 | 315.349 | 50.867 | 118.518 | 1 |
| 2021 | 270.374 | 107.506 | 8.959 | 17.159 | 810 | 125.140 | 108.816 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
3.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.56%
Lichiditate curentă
0.2
Viteza rotație active
0.74
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
3.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.56%
Profit net per salariat
8.740 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 3.61% | 2.28% | 3.65% | 39.76% |
| Marjă profit brut | 4.39% | 3.21% | 4.53% | 40.76% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 6.56% | 4.78% | 8.19% | 98.8% |
| Profit net per salariat | 8.740 Lei | 5.947 Lei | 9.702 Lei | 107.506 Lei |
Viteza rotație active
0.74
Viteza rotație stocuri
9.16
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.74 | 0.78 | 0.73 | 2.15 |
| Viteza rotație stocuri | 9.16 | 16.69 | 15.01 | 25.15 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 241.830 Lei | 260.340 Lei | 265.759 Lei | 270.374 Lei |
Lichiditate curentă
0.2
Lichiditate imediată
0.06
Pondere active imobilizate
88.09%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.2 | 0.15 | 0.21 | 7.29 |
| Lichiditate imediată | 0.06 | 0.08 | 0.13 | 6.67 |
| Pondere active imobilizate | 88.09% | 90.55% | 86.11% | 0.64% |
| Pondere active circulante | 11.91% | 9.45% | 13.89% | 99.36% |
©Firme.ro