Companie
Detalii identificare
Nume firmăINOVATIV ULTRA S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 43611857 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2021000092066
EUIDROONRC.J2021000092066
Data înființării25.01.2021 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaStramba, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
170.420
Profit (Lei)
-42.808
Număr angajați
3
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 170.420 | -42.808 | -3.567 | 34.450 | 34.990 | 86.705 | 87.245 | 3 |
| 2024 | 210.288 | -15.058 | -1.255 | 50.715 | 74.839 | 105.579 | 129.703 | 2 |
| 2023 | 226.831 | -2.692 | -224 | -17.674 | 17.075 | 110.012 | 144.761 | 4 |
| 2022 | 392.386 | 140.097 | 11.675 | 13.245 | 11.438 | 149.260 | 147.453 | 5 |
| 2021 | 462.631 | 7.256 | 605 | 25.965 | 14.877 | 18.444 | 7.356 | 10 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-25.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-49.07%
Lichiditate curentă
2.52
Viteza rotație active
1.4
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-25.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-49.07%
Profit net per salariat
-14.269 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -25.12% | -7.16% | -1.19% | 35.7% | 1.57% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 36.7% | 2.57% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -49.07% | -11.61% | -1.86% | 95.01% | 98.64% |
| Profit net per salariat | -14.269 Lei | -7.529 Lei | -673 Lei | 28.019 Lei | 726 Lei |
Viteza rotație active
1.4
Viteza rotație stocuri
3098.55
Durata medie încasare creanțe
170.59 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.4 | 1.17 | 1.78 | 2.44 | 13.88 |
| Viteza rotație stocuri | 3098.55 | 0 | 104.58 | 0 | 514.61 |
| Durata medie încasare creanțe | 170.59 zile | 175.4 zile | 146.67 zile | 135.07 zile | 10.18 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 56.807 Lei | 105.144 Lei | 56.708 Lei | 78.477 Lei | 46.263 Lei |
Lichiditate curentă
2.52
Lichiditate imediată
2.52
Pondere active imobilizate
28.75%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.52 | 2.08 | -6.22 | 11.27 | 0.71 |
| Lichiditate imediată | 2.52 | 2.08 | -6.1 | 11.27 | 0.68 |
| Pondere active imobilizate | 28.75% | 41.48% | 13.44% | 7.12% | 44.65% |
| Pondere active circulante | 71.25% | 58.52% | 86.56% | 92.88% | 55.35% |
©Firme.ro