Companie
Detalii identificare
Nume firmăFBA BUILDERS S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 43656263 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ33/196/2021
EUIDROONRC.J33/196/2021
Data înființării02.02.2021 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
139.974
Profit (Lei)
-48.321
Număr angajați
1
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 139.974 | -48.321 | -4.027 | 193.919 | 111.577 | 139.910 | 57.568 | 1 |
| 2024 | 78.617 | -144.311 | -12.026 | 285.047 | 208.703 | 132.233 | 55.889 | 1 |
| 2023 | 167.608 | 0 | 0 | 442.368 | 316.739 | 116.192 | -9.437 | 2 |
| 2022 | 215.601 | 34.096 | 2.841 | 266.574 | 241.085 | 106.087 | 81.460 | 3 |
| 2021 | 143.832 | 0 | 0 | 381.168 | 210.713 | 17.819 | -152.636 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-34.52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-83.94%
Lichiditate curentă
0.72
Viteza rotație active
0.56
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-34.52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-83.94%
Profit net per salariat
-48.321 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -34.52% | -183.56% | 0% | 15.81% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 16.63% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -83.94% | -258.21% | 0% | 41.86% | 0% |
| Profit net per salariat | -48.321 Lei | -144.311 Lei | 0 Lei | 11.365 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.56
Viteza rotație stocuri
2.21
Durata medie încasare creanțe
138.59 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.56 | 0.23 | 0.39 | 0.62 | 0.63 |
| Viteza rotație stocuri | 2.21 | 1.12 | 2.39 | 2.97 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 138.59 zile | 200.61 zile | 37.64 zile | 28.08 zile | 1.97 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 139.974 Lei | 78.617 Lei | 83.804 Lei | 71.867 Lei | 35.958 Lei |
Lichiditate curentă
0.72
Lichiditate imediată
0.39
Pondere active imobilizate
44.37%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.72 | 0.46 | 0.26 | 0.4 | 0.05 |
| Lichiditate imediată | 0.39 | 0.22 | 0.1 | 0.13 | 0.05 |
| Pondere active imobilizate | 44.37% | 61.21% | 73.16% | 69.44% | 92.2% |
| Pondere active circulante | 55.63% | 38.79% | 26.84% | 30.56% | 7.8% |
©Firme.ro