Companie
Detalii identificare
Nume firmăINTEGRAL METAL COLOR S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 43657528 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/469/2021
EUIDROONRC.J12/469/2021
Data înființării02.02.2021 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2561
Această clasă include:
-acoperirile metalice, tratamentul anodic al metalelor, etc. -tratamentul termic al metalelor -operatiunile de debavurare, sablare şi curăţire a metalelor -vopsirea şi gravarea metalelor -acoperirea metalelor cu nemetale: -plastifierea, emailarea, lăcuirea etc. -călirea metalelor Această clasă exclude: -activităţi ale potcovăriilor,
0162 -acoperirea materialelor plastice cu metale,
2229 -acoperirea prin laminare a metalelor comune cu metale preţioase,
2441, 2442, 2443, 2444
-acoperirile metalice, tratamentul anodic al metalelor, etc. -tratamentul termic al metalelor -operatiunile de debavurare, sablare şi curăţire a metalelor -vopsirea şi gravarea metalelor -acoperirea metalelor cu nemetale: -plastifierea, emailarea, lăcuirea etc. -călirea metalelor Această clasă exclude: -activităţi ale potcovăriilor,
0162 -acoperirea materialelor plastice cu metale,
2229 -acoperirea prin laminare a metalelor comune cu metale preţioase,
2441, 2442, 2443, 2444
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria constructiilor metalice si a produselor din metal, exclusiv masini, utilaje si instalatii
Obiect activitateTratarea si acoperirea metalelor
Informații de contact
AdresaCarpaţi nr. 14, Dej, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
647.064
Profit (Lei)
128.477
Număr angajați
2
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 647.064 | 128.477 | 10.706 | 67.024 | 207.265 | 311.032 | 452.193 | 2 |
| 2023 | 611.576 | 141.064 | 11.755 | 47.934 | 255.752 | 247.898 | 455.716 | 2 |
| 2022 | 759.356 | 210.442 | 17.537 | 212.337 | 301.649 | 225.340 | 314.652 | 3 |
| 2021 | 459.337 | 104.010 | 8.668 | 446.630 | 351.441 | 199.399 | 104.210 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
19.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
28.41%
Lichiditate curentă
4.64
Viteza rotație active
1.25
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
19.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
28.41%
Profit net per salariat
64.239 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 19.86% | 23.07% | 27.71% | 22.64% |
| Marjă profit brut | 23.68% | 24.09% | 28.56% | 23.62% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 28.41% | 30.95% | 66.88% | 99.81% |
| Profit net per salariat | 64.239 Lei | 70.532 Lei | 70.147 Lei | 34.670 Lei |
Viteza rotație active
1.25
Viteza rotație stocuri
15.6
Durata medie încasare creanțe
107.15 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.25 | 1.21 | 1.44 | 0.83 |
| Viteza rotație stocuri | 15.6 | 13.13 | 16.24 | 12.14 |
| Durata medie încasare creanțe | 107.15 zile | 86.36 zile | 60.7 zile | 87.8 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 323.532 Lei | 305.788 Lei | 253.119 Lei | 153.112 Lei |
Lichiditate curentă
4.64
Lichiditate imediată
4.02
Pondere active imobilizate
39.99%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.64 | 5.17 | 1.06 | 0.45 |
| Lichiditate imediată | 4.02 | 4.2 | 0.84 | 0.36 |
| Pondere active imobilizate | 39.99% | 50.78% | 57.24% | 63.8% |
| Pondere active circulante | 60.01% | 49.22% | 42.76% | 36.2% |
©Firme.ro