Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGHELIA SEED S.R.L.
Cod unic de înregistrare43693695 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ38/162/2021
EUIDROONRC.J38/162/2021
Data înființării09.02.2021 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
113
Această clasă include:
-cultivarea legumelor frunzoase: -anghinare -sparanghel -varză -conopidă şi broccoli -lăptucă şi cicoare -spanac -alte legume frunzoase -cultivarea legumelor pentru fructe -castraveţi şi castraveciori -vinete -tomate -pepeni verzi -pepeni galbeni -alte soiuri de pepeni şi legume pentru fructe -cultivarea legumelor rădăcinoase (inclusiv bulboase sau tuberculi) -morcovi -napi -usturoi -ceapă (inclusiv ceapă franţuzească) -praz şi alte legume aliacee -alte legume rădăcinoase, cu bulbi sau tuberculi -cultivarea ciupercilor şi trufelor -cultivarea legumelor pentru producerea de seminţe, inclusiv seminţe de sfeclă de zahăr şi alte tipuri de sfeclă -cultivarea sfeclei de zahăr -cultivarea altor legume -cultivarea de rădăcinoase şi tuberculi cum sunt: -cartofi -cartofi dulci -manioc -igname -alte rădăcinoase şi tuberculi Această clasă exclude: -cultura ardeiului iute (capsicum sop.) şi a altor plante aromatice şi condimente,
0128 -cultura miceliului de ciuperci,
0130
-cultivarea legumelor frunzoase: -anghinare -sparanghel -varză -conopidă şi broccoli -lăptucă şi cicoare -spanac -alte legume frunzoase -cultivarea legumelor pentru fructe -castraveţi şi castraveciori -vinete -tomate -pepeni verzi -pepeni galbeni -alte soiuri de pepeni şi legume pentru fructe -cultivarea legumelor rădăcinoase (inclusiv bulboase sau tuberculi) -morcovi -napi -usturoi -ceapă (inclusiv ceapă franţuzească) -praz şi alte legume aliacee -alte legume rădăcinoase, cu bulbi sau tuberculi -cultivarea ciupercilor şi trufelor -cultivarea legumelor pentru producerea de seminţe, inclusiv seminţe de sfeclă de zahăr şi alte tipuri de sfeclă -cultivarea sfeclei de zahăr -cultivarea altor legume -cultivarea de rădăcinoase şi tuberculi cum sunt: -cartofi -cartofi dulci -manioc -igname -alte rădăcinoase şi tuberculi Această clasă exclude: -cultura ardeiului iute (capsicum sop.) şi a altor plante aromatice şi condimente,
0128 -cultura miceliului de ciuperci,
0130
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea legumelor si a pepenilor, a radacinoaselor si tuberculilor
Informații de contact
AdresaTudor Vladimirescu nr. 133, Prundeni, Vâlcea
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
45.487
Profit (Lei)
38.606
Număr angajați
0
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 45.487 | 38.606 | 3.217 | 3.890 | 0 | 70.373 | 66.483 | 0 |
| 2024 | 14.926 | 25.663 | 2.139 | 109 | 0 | 27.986 | 27.877 | 0 |
| 2023 | 162 | 94 | 8 | 127 | 0 | 2.341 | 2.214 | 0 |
| 2022 | 1.979 | 1.920 | 160 | 59 | 0 | 2.179 | 2.120 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
84.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
58.07%
Lichiditate curentă
18.09
Viteza rotație active
0.65
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
84.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
58.07%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 84.87% | 171.93% | 58.02% | 97.02% |
| Marjă profit brut | 98.9% | 186.15% | 69.14% | 100% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 58.07% | 92.06% | 4.25% | 90.57% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.65
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
1.24 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.65 | 0.53 | 0.07 | 0.91 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1.24 zile | 9.83 zile | 5274.48 zile | 401.89 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
18.09
Lichiditate imediată
18.09
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 18.09 | 256.75 | 18.43 | 36.93 |
| Lichiditate imediată | 18.09 | 256.75 | 18.43 | 36.93 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro