Companie
Detalii identificare
Nume firmăRAVTECH DESIGN SOLUTIONS S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 43748200 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2021000991233
EUIDROONRC.J2021000991233
Data înființării16.02.2021 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8020
Această clasă include:
-monitorizarea sau supravegherea de la distanţă a sistemelor electronice de alarmă, cum ar fi alarmele antiefracţie şi de semnalizare a incendiilor, inclusiv instalarea şi întreţinerea lor -instalarea, repararea, reconstruirea şi reglarea dispozitivelor de blocare mecanice sau electronice, a safe-urilor şi caselor de bani în vederea monitorizării ulterioare (inclusiv de la distanţă) Unităţile care desfăşoară aceste activităţi se pot angaja de asemenea în vânzarea sistemelor de securizare, a dispozitivelor de blocare mecanice sau electronice, a safe-urilor şi caselor de bani Această clasă exclude: -instalarea sistemelor de securizare, cum ar fi alarmele antiefracţie şi de semnalizare a incendiilor, fără monitorizarea ulterioară,
4321 -vânzarea cu amănuntul a sistemelor electrice de securizare, a dispozitivelor de blocare mecanice sau electronice, a safe-urilor şi caselor de bani prin magazine specializate, fără servicii de monitorizare, instalare sau întreţinere,
4759 -consultanţă în probleme de securizare,
7490 -activităţi de ordine şi siguranţa publică,
8424 -asigurarea serviciilor de multiplicare a cheilor,
9529
-monitorizarea sau supravegherea de la distanţă a sistemelor electronice de alarmă, cum ar fi alarmele antiefracţie şi de semnalizare a incendiilor, inclusiv instalarea şi întreţinerea lor -instalarea, repararea, reconstruirea şi reglarea dispozitivelor de blocare mecanice sau electronice, a safe-urilor şi caselor de bani în vederea monitorizării ulterioare (inclusiv de la distanţă) Unităţile care desfăşoară aceste activităţi se pot angaja de asemenea în vânzarea sistemelor de securizare, a dispozitivelor de blocare mecanice sau electronice, a safe-urilor şi caselor de bani Această clasă exclude: -instalarea sistemelor de securizare, cum ar fi alarmele antiefracţie şi de semnalizare a incendiilor, fără monitorizarea ulterioară,
4321 -vânzarea cu amănuntul a sistemelor electrice de securizare, a dispozitivelor de blocare mecanice sau electronice, a safe-urilor şi caselor de bani prin magazine specializate, fără servicii de monitorizare, instalare sau întreţinere,
4759 -consultanţă în probleme de securizare,
7490 -activităţi de ordine şi siguranţa publică,
8424 -asigurarea serviciilor de multiplicare a cheilor,
9529
Industrie
Activităţi de servicii administrative şi activităţi de servicii suport
SectorActivitati de investigatii si protectie
Obiect activitateActivitati de servicii privind sistemele de securizare
Informații de contact
AdresaMarin Sorescu nr. 3-5, Oraş Otopeni, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
799.442
Profit (Lei)
227.454
Număr angajați
2
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 799.442 | 227.454 | 18.955 | 368.134 | 42.969 | 552.859 | 227.694 | 2 |
| 2024 | 727.900 | 376.966 | 31.414 | 372.945 | 46.587 | 703.564 | 377.206 | 2 |
| 2023 | 611.379 | 380.693 | 31.724 | 80.476 | 53.030 | 557.304 | 529.858 | 2 |
| 2022 | 566.322 | 288.142 | 24.012 | 172.898 | 2.346 | 455.043 | 284.491 | 1 |
| 2021 | 239.120 | 122.464 | 10.205 | 5.700 | 4.081 | 124.283 | 122.664 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
28.45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.89%
Lichiditate curentă
1.5
Viteza rotație active
1.34
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
28.45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.89%
Profit net per salariat
113.727 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 28.45% | 51.79% | 62.27% | 50.88% | 51.21% |
| Marjă profit brut | 30.81% | 54.23% | 63.17% | 52.56% | 53.32% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.89% | 99.94% | 71.85% | 100% | 99.84% |
| Profit net per salariat | 113.727 Lei | 188.483 Lei | 190.347 Lei | 288.142 Lei | 122.464 Lei |
Viteza rotație active
1.34
Viteza rotație stocuri
6.6
Durata medie încasare creanțe
185.97 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.34 | 0.97 | 1 | 1.24 | 1.86 |
| Viteza rotație stocuri | 6.6 | 19.38 | 16.77 | 21.85 | 13.67 |
| Durata medie încasare creanțe | 185.97 zile | 221.53 zile | 266.66 zile | 93.05 zile | 54.84 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 399.721 Lei | 363.950 Lei | 305.690 Lei | 566.322 Lei | 239.120 Lei |
Lichiditate curentă
1.5
Lichiditate imediată
1.17
Pondere active imobilizate
7.21%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.5 | 1.89 | 6.93 | 2.63 | 21.8 |
| Lichiditate imediată | 1.17 | 1.79 | 6.47 | 2.48 | 18.74 |
| Pondere active imobilizate | 7.21% | 6.21% | 8.69% | 0.51% | 3.18% |
| Pondere active circulante | 92.79% | 93.79% | 91.31% | 99.49% | 96.82% |
©Firme.ro