Companie
Detalii identificare
Nume firmăTAVERNETTA S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 43763367 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2021000829121
EUIDROONRC.J2021000829121
Data înființării18.02.2021 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5610
Această clasă include activitatea de asigurare a serviciilor de servire a mesei pentru clienţi, fie că sunt serviţi stând la masă sau se servesc singuri dintr-un galantar cu produse, fie că mănâncă mesele preparate în incintă, că le iau acasă sau că le sunt livrate la domiciliu. Aceasta include prepararea şi servirea meselor pentru consumul imediat din autovehicule sau cărucioare fără motor. Această clasă include activităţi din: -restaurante -bufete expres -restaurante fast-food -pizzerii -unităţi de alimentaţie care servesc pentru acasă -vânzători ambulanţi la tonete de îngheţată -cărucioare mobile care vând mâncare -prepararea hranei la standuri din pieţe
Această clasă include de asemenea:
-activităţi ale restaurantelor şi barurilor conexe transportului, atunci când sunt efectuate de unităţi distincte, altele decât unităţile de transport Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a mâncării prin intermediul maşinilor automate,
4799 -activitatea de concesionare a unităţilor de alimentaţie,
5629
Această clasă include de asemenea:
-activităţi ale restaurantelor şi barurilor conexe transportului, atunci când sunt efectuate de unităţi distincte, altele decât unităţile de transport Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a mâncării prin intermediul maşinilor automate,
4799 -activitatea de concesionare a unităţilor de alimentaţie,
5629
Industrie
Hoteluri şi restaurante
SectorRestaurante si alte activitati de servicii de alimentatie
Obiect activitateRestaurante
Informații de contact
AdresaValea Girboului nr. 2M, Floreşti, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.204.029
Profit (Lei)
98.150
Număr angajați
1
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.204.029 | 98.150 | 8.179 | 42.454 | 125.409 | 61.600 | 144.555 | 1 |
| 2024 | 606.141 | 2.998 | 250 | 60.450 | 149.948 | 51.464 | 140.962 | 2 |
| 2023 | 834.669 | 149.094 | 12.425 | 30.633 | 59.873 | 129.919 | 159.159 | 3 |
| 2022 | 552.484 | 107.825 | 8.985 | 13.552 | 42.545 | 79.072 | 108.065 | 2 |
| 2021 | 169.356 | 41.185 | 3.432 | 3.761 | 8.044 | 37.102 | 41.385 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
8.15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
67.9%
Lichiditate curentă
1.45
Viteza rotație active
6.44
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
8.15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
67.9%
Profit net per salariat
98.150 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 8.15% | 0.49% | 17.86% | 19.52% | 24.32% |
| Marjă profit brut | 11.05% | 3.05% | 18.39% | 20.47% | 27.32% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 67.9% | 2.13% | 93.68% | 99.78% | 99.52% |
| Profit net per salariat | 98.150 Lei | 1.499 Lei | 49.698 Lei | 53.913 Lei | n/a |
Viteza rotație active
6.44
Viteza rotație stocuri
88.4
Durata medie încasare creanțe
0.86 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 6.44 | 3.01 | 4.4 | 4.54 | 3.75 |
| Viteza rotație stocuri | 88.4 | 68.93 | 115.06 | 131.48 | 360.33 |
| Durata medie încasare creanțe | 0.86 zile | 9.36 zile | 2.41 zile | 13.72 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 1.204.029 Lei | 303.071 Lei | 278.223 Lei | 276.242 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
1.45
Lichiditate imediată
1.13
Pondere active imobilizate
67.06%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.45 | 0.85 | 4.24 | 5.83 | 9.86 |
| Lichiditate imediată | 1.13 | 0.71 | 4 | 5.52 | 9.74 |
| Pondere active imobilizate | 67.06% | 74.45% | 31.55% | 34.98% | 17.82% |
| Pondere active circulante | 32.94% | 25.55% | 68.45% | 65.02% | 82.18% |
©Firme.ro